Відповідно до пп. 177.4.6 ПКУ підприємці на загальній системі оподаткування мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат. При цьому амортизації підлягають:
- витрати на придбання основних засобів та нематеріальних активів;
- витрати на самостійне виготовлення основних засобів.
Не підлягають амортизації та повністю включаються до складу витрат звітного періоду витрати на:
- проведення ремонту, реконструкції, модернізації та інших видів поліпшення основних засобів;
- ліквідацію основних засобів (у частині залишкової вартості).
Не підлягають амортизації такі основні засоби подвійного призначення:
- земельні ділянки;
- об’єкти житлової нерухомості;
- легкові та вантажні автомобілі.
Отже, у тому випадку, якщо цей автонавантажувач належить до вантажних автомобілів та зареєстрований в установленому порядку, він не підлягає амортизації.
Якщо цей автонавантажувач не відповідає визначенню вантажного автомобіля та не зареєстрований як вантажний автомобіль, його можна амортизувати відповідно до пп. 177.4.6 ПКУ.
Визначення вантажного автомобіля наведено у ст. 1 Закону «Про автомобільний транспорт»: це автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити