Головна Усі консультації Держрегулювання Ліцензії і дозволи

Виконання монтажних робіт: чи потрібна ліцензія?

Підприємство виконує комплекс оздоблювальних робіт в торгівельно-розважальних комплексах. Також проводить демонтаж існуючих і монтаж внутрішньої мережі електро-, водопостачання та водовідведення в цих приміщеннях. За якими видами робіт підприємство має отримувати ліцензію на провадження госпдіяльності у будівництві?

Відповідно до п. 1.2 Ліцензійних умов* господарська діяльність у будівництві, пов'язана із створенням об'єктів архітектури, підлягає ліцензуванню у порядку, визначеному законодавством, за такими видами: 

1) вишукувальні роботи для будівництва; 

2) розроблення містобудівної документації; 

3) проектування об'єктів архітектури; 

4) будівельні та монтажні роботи; 

5) монтаж інженерних мереж; 

6) будівництво транспортних споруд; 

7) інжинірингова діяльність у сфері будівництва. 

Конкретні види робіт у будівництві, пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, виконання яких вимагає отримання ліцензії, наведені у додатку 1 до Ліцензійних умов.

Серед них є такі як: 

5.00.00 МОНТАЖ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖ

5.01.00 Монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання 

5.01.01 Водопроводу та каналізації

5.01.02 Опалення

5.02.01 Водопостачання 

5.02.03 Теплових і гарячого водопостачання

Відтак, виконання таких видів робіт як демонтаж існуючих та монтаж внутрішньої мережі електропостачання, водопостачання та водовідведення потребує ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури. Відповідно при отриманні ліцензії у додатку до неї буде наведений перелік видів робіт, які підприємство матиме право здійснювати.

Виконання внутрішніх оздоблювальних робіт, у т.ч. облицювання стін плиткою, штукатурення, фарбування і т.п. не наведено у цьому переліку, а тому не вимагає наявності ліцензії.

____________

* Ліцензійні умови провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, затверджені Наказом Мінрегіонбуду України від 27.01.2009 р. №47 (у редакції наказу Мінрегіонбуду  України від 06.10.2010 р. №392).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Канарьова Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Ліцензії і дозволи
Теги:
Будівництво , Ліцензія

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі