• Посилання скопійовано

Перевищення річного доходу 20 млн грн: податкові наслідки

Які наслідки у оподаткуванні підприємства (загальна система, платник ПДВ) виникають при досягненні річного доходу понад 20 млн грн?

Правила сплати ПДВ при цьому не зміняться. А ось для податку на прибуток 20 млн грн – це межа, за якою для юросіб починається обов’язок вести окремий податковий облік.

У абз. 9 пп. 134.1.1 ПКУ зазначено: "якщо у платника податку на прибуток в будь-якому наступному році річний дохід за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн грн, він визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу".

При цьому дохід за останній річний звітний (податковий) період визначається за правилами бухобліку з вирахуванням непрямих податків, а саме ПДВ та акцизного податку.  Крім того, для цілей зазначеного вище підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухобліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Отже, ті ж 20 млн грн – це не виручка від продажу товарів, робіт, послуг, а загальна сума усіх доходів, визнаних в бухобліку, без урахування ПДВ

Про фактичне перевищення 20-мільйонної межі підприємство повідомить податковий орган при поданні декларації з податку на прибуток за 2018 рік (шляхом заповнення рядка 1 декларації). У такій декларації підприємство вже не зможе зазначити про прийняте рішення не застосовувати податкові різниці (оскільки їх застосування стає з цього року обов’язковим і цей обов’язок зберігатиметься в усіх наступних роках існування підприємства). При цьому об’єкт оподаткування визначатиметься з коригуванням фінрезультату до оподаткування на усі різниці.

Починаючи з 2019 р. таке підприємство повинно звітувати з податку на прибуток щоквартально, наростаючим підсумком, оскільки на нього не поширюватимуться норми пп. "в" п. 137.5 ПКУ.  Втім, ось ця зміна не має постійного характеру. Якщо, наприклад, за наслідками 2019 р. сума річного доходу не буде перевищувати 20 млн грн, то у 2020 р. підприємство подаватиме вже річну декларацію (квартальні – ні).

Зверніть увагу на те, що різниці, встановлені ПКУ, часто надають платнику податку на прибуток право вибору – методу амортизації необоротних активів, доведення ціни придбання чи продажу товарів, робіт, послуг за ЗЕД-операціями принципу «витягнутої руки» тощо.

На виконання положень ч. 5 ст. 8 Закону про бухоблік підприємство, зокрема, самостійно визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства. Тому, у 2018 р. в наказ (положення) про облікову політику слід внести зміни до щодо порядку ведення податкового обліку з податку на прибуток.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202515
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6301
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025807
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564