Правила сплати ПДВ при цьому не зміняться. А ось для податку на прибуток 20 млн грн – це межа, за якою для юросіб починається обов’язок вести окремий податковий облік.
У абз. 9 пп. 134.1.1 ПКУ зазначено: "якщо у платника податку на прибуток в будь-якому наступному році річний дохід за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 млн грн, він визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу".
При цьому дохід за останній річний звітний (податковий) період визначається за правилами бухобліку з вирахуванням непрямих податків, а саме ПДВ та акцизного податку. Крім того, для цілей зазначеного вище підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухобліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Отже, ті ж 20 млн грн – це не виручка від продажу товарів, робіт, послуг, а загальна сума усіх доходів, визнаних в бухобліку, без урахування ПДВ.
Про фактичне перевищення 20-мільйонної межі підприємство повідомить податковий орган при поданні декларації з податку на прибуток за 2018 рік (шляхом заповнення рядка 1 декларації). У такій декларації підприємство вже не зможе зазначити про прийняте рішення не застосовувати податкові різниці (оскільки їх застосування стає з цього року обов’язковим і цей обов’язок зберігатиметься в усіх наступних роках існування підприємства). При цьому об’єкт оподаткування визначатиметься з коригуванням фінрезультату до оподаткування на усі різниці.
Починаючи з 2019 р. таке підприємство повинно звітувати з податку на прибуток щоквартально, наростаючим підсумком, оскільки на нього не поширюватимуться норми пп. "в" п. 137.5 ПКУ.. Втім, ось ця зміна не має постійного характеру. Якщо, наприклад, за наслідками 2019 р. сума річного доходу не буде перевищувати 20 млн грн, то у 2020 р. підприємство подаватиме вже річну декларацію (квартальні – ні).
Зверніть увагу на те, що різниці, встановлені ПКУ, часто надають платнику податку на прибуток право вибору – методу амортизації необоротних активів, доведення ціни придбання чи продажу товарів, робіт, послуг за ЗЕД-операціями принципу «витягнутої руки» тощо.
На виконання положень ч. 5 ст. 8 Закону про бухоблік підприємство, зокрема, самостійно визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства. Тому, у 2018 р. в наказ (положення) про облікову політику слід внести зміни до щодо порядку ведення податкового обліку з податку на прибуток.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити