• Посилання скопійовано

Добровільне застосування РРО підприємцем - "єдиноподатником"

Фізособа-підприємець (платник єдиного податку 3 групи) надає послуги турагента. Дохід за рік не перевищує 1 млн грн. За власним бажанням використовує РРО. Чи обов’язково в даному випадку застосовувати РРО на всіх таких торгових точках?

Пунктом 296.10 ПКУ передбачено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн.

Закон про РРО поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

То ж ПКУ надає лише звільнення від застосування РРО, а у тому випадку, якщо платник податку за власним бажанням вирішує застосовувати РРО (з переведенням його у фіскальний режим), то відповідно на нього поширюється дія закон про РРО. Згідно з ст. 2 Закону про РРО  місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Тож при використанні РРО на добровільній основі у фіскальному режимі все ж таки варто зважати на норми даного закону.

ДПІ у Шевченківському районі м. Києва зазначало, що фізособа-підприємець зобов’язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах. Податівці це пояснюють тим, що законодавством передбачені вимоги до платника податків – суб’єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів. Отже, якщо підприємець прийняв рішення застосовувати РРО на одній із своїх торгових точок, він зобов’язаний застосовувати його і в інших своїх точках.

Однак, у тому випадку, якщо підприємець застосовує РРО без його переводу у фіскальний режим (у тому випадку якщо його застосування не передбачено), то будь-яких наслідків за відсутність РРО на всіх торгових точках не виникне, так як фактично такий підприємець застосовує РРО для власних облікових потреб. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20248492
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202448
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 435
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024109
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202488