• Посилання скопійовано

Строк служби РРО – 7 років з моменту введення в експлуатацію, але не більше 9 років з дати випуску

З дати виготовлення касового апарату пройшло 7 р. Сервісний центр наполягає обміняти його на інший. В яких законодавчих документах можна перевірити правомірність їх вимог? Чи можливо перереєструвати касовий апарат, якщо ДФС не виключала його з переліку рекомендованих до роботи?

Запитання: На підприємстві є касовий апарат Марія 301МТМ, дата виготовлення якого 14.05.2010 р., а дата введення в експлуатацію - 04.06.2010 р. Сервісний центр наполягає на тому, що в травні 2017 р. підприємство має поміняти касовий апарат, адже з дати його виготовлення минуло 7 років. Чи правомірні їх вимоги, в яких законодавчих документах це можна перевірити. Чи можливо перереєструвати апарат, оскільки він в нормальному робочому стані і податкова служба не виключала його з переліку рекомендованих до роботи. Крім того в 2015 році касовий апарат здавали в сервісний центр і оновлювали нумерацію (адже перевищили допустиму межу 2000 чеків і  нумерація почалася заново)

Відповідь:

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані застосовувати РРО, включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п. 3 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»). 

Статтею 12 Закону №265 визначено, що на території України у сферах, визначених цим Законом, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті РРО вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру РРО та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника. 

Відповідно до п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту РРО, затвердженого постановою КМУ від 12.05.2004 року №601, строк служби - це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора, у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам'яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Згідно з п. 1.5 Порядку доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженого рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України від 30.11.99 р. №11, доопрацюванню підлягають тільки ті зразки ЕККА, строк служби яких, зазначений в експлуатаційній документації, ще не вичерпався. Якщо в експлуатаційній документації строк служби ЕККА не зазначено, то він становить сім років з моменту введення в експлуатацію, але не більше дев'яти років від дати випуску.

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено Наказом ДФСУ 17 лютого 2017 року №102. 

У рядку 125 дійсно міститься касовий апарат Марія 301МТМ. При цьому, строк виведення моделі з Державного реєстру - 27.01.2023, але не більше 7 років від дати введення в експлуатацію.

Таким чином, при визначенні строку служби РРО слід дотримуватися семирічного строку з моменту введення в експлуатацію касового апарата, але не більше дев'яти років від дати випуску. Продовжити строк експлуатації цього касового апарату Марія 301МТМ чинне законодавство можливості не надає. Отже, цей касовий апарат може експлуатуватися до 04.06.2017 р. – сім років з дати введення в експлуатацію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6391
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025807
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564