• Посилання скопійовано

Акцизний податок у фіскальному чеку

В яких випадках фіскальний чек має містити окремий реквізит щодо акцизного податку. Як змінювати ставки акцизного податку у РРО? Яку відповідальність наразі встановлено за невнесення змін у РРО щодо ставки акцизного податку?

За п. 5 Наказу Мінфіну від 21.01.2016 р. №13 вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім ПДВ, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.

Тож, якщо підприємство використовує РРО, який введено в експлуатацію ще до набрання чинності Наказу №13, то акцизний податок окремим рядком у фіскальних чеках, роздрукованих за допомогою РРО, може не відображатися.

Відповідно й відповідальності за таке невідображення не буде.

Але, якщо підприємство почало використовувати РРО після набрання чинності Наказу №13, то такий РРО має роздруковувати фіскальний чек, в якому одним із реквізитів буде акцизний податок. 

Щодо внесення змін до значення акцизного податку, то нове значення має бути запрограмоване у пам'ять РРО для його використання з дня застосування нової ставки.

Таке правило програмування ґрунтується на нормі п. 4 розд. ІІІ Порядку №547. Так, одним із обов’язків суб’єктів господарювання у разі використання РРО є проведення розрахункових операцій через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг), обліку їх кількості та розміру (ставки) податків та зборів, встановлених чинним законодавством.

На підставі п. 6 ст. 17 Закону №265 до суб’єкта господарювання може бути застосовано штраф у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»