• Посилання скопійовано

Визначаємо дату отримання доходу у вигляді виручки через платіжний термінал та РРО

Юрособа-єдинник надає медичні послуги, за які розраховуються через термінал і готівкою через РРО. Гроші з терміналу (за 30.12.2015 р.) прийшли на рахунок 05.01.2016 р. і виручку з касового апарату (за 31.12.2015 р.) здали в банк 06.01.2016 р. В який податковий період потрапить як дохід виручка з терміналу і з касового апарату?

ЗапитанняЮрособа-єдинник надає медичні послуги. За 30-31 грудня 2015 р. пацієнти розраховувались за надані послуги і через термінал, і готівкою через РРО. Гроші з терміналу (за 30.12.2015 р.) прийшли на розрахунковий рахунок в банку 05.01.2016 р. і виручку з касового апарату (за 31.12.2015 р.) здали в банк 06.01.2016 р. В який податковий період попаде як дохід виручка з терміналу  і з касового апарату, якщо розрахунки проводились в 2015 р., а на банківський рахунок потрапили в 2016 р.?

Відповідь: Згідно з ст. 292 ПКУ для ФОП – платника ЄП доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в готівковій грошовій формі та безготівковій грошовій формі.

Згідно з п. 292.6 ПКУ  датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

У разі використання платіжних терміналів при здійсненні розрахунків за товари (послуги) доходом фізособи-підприємця – платника ЄП вважається вся сума, що надійшла на розрахунковий рахунок, а датою отримання доходу – дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок. 

Відповідно до ст. 2 Закону про РРО розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Відповідно до п. 2.6 Положення про ведення касових операцій, затвердженого Постановою правління НБУ №637 у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення  обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі  обліку розрахункових  операцій  на  підставі  фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Отже, при здійсненні розрахунків за товари (послуги) за допомогою РРО датою отримання доходу фізособи-підприємця – платника ЄП є дата фактичного отримання таких коштів, оскільки такі операції відносяться до готівкових. 

Так, датою отримання доходу у вигляді виручки за допомогою платіжного терміналу буде вважатися – 05.01.2016 р., а датою отримання доходу у вигляді виручки із застосуванням РРО – 31.12.2015 р.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олефіренко Олександра

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»