Згідно п. 2.13 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ від 15.12.2004 р. №637 (далі – Положення №637) підприємства (підприємці) мають забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі за винятком тих номіналів монет (банкнот), випуск в обіг яких припинено НБУ.
Далі, ця готівка також підпадає під визначення готівки, що наведене у п. 1.2 Положення №637: готівка (готівкові кошти) - грошові знаки національної валюти України - банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є дійсними платіжними засобами.
Відповідно, на операції з розмінною монетою поширюються всі правила, встановлені для операцій з готівкою Положенням №637. Положення №637 не містить будь-яких обмежень щодо використання готівки, що вноситься у касу засновником підприємства як фінансова допомога. Отже, до каси можна внести готівку, яка буде використовуватись як розмінна монета, шляхом надання фінансової допомоги.
Оприбуткування готівки у касу оформляється прибутковим касовим ордером типової форми №КО-1 (додаток 2 до Положення №637). При цьому в бухобліку робиться проведення Дт 301 Кт 685.
Потім розмінна монета передається до операційної каси- РРО. Ця операція оформляється видатковим касовим ордером типової форми №КО-2 (додаток 3 до Положення №637). При внесенні розмінної монети до операційної каси РРО слід провести операцію «Службове внесення» на суму розмінної монети (див. п. 6 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.2013 №417).
Підприємство самостійно визначає кількість і періодичність передачі розмінної монети до операційної каси.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись