• Посилання скопійовано

Що зазначати в рядках 18 та 19 фіскального чека при відпуску ліків за програмою «Доступні ліки»?

При проведенні операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках на товари (послуги) слід зазначити форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА», а засіб оплати рекомендуємо вказати «Рецепт №… від…»

Податківці у підкатегорії 107.01.03 ЗІР дали пояснення, що відповідно до вимог пп. 3 та 5 п. 3 розд. І Положення №148, готівка – це грошові знаки національної валюти України (банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні банкноти та монети, які є платіжними засобами), а готівкові розрахунки/розрахунки готівкою – це платежі готівкою суб’єктів господарювання і фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна.

Отже, для цілей законодавства, згідно з яким визначено порядок розрахунків за товари (послуги), безготівковою формою розрахунків за товари (послуги) є будь-яка форма, відмінна від наведених вище визначень.

Пунктом 2 розд. II Положення  №13  визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою №ФКЧ-1, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як «позначення форми оплати («ГОТІВКА», «БЕЗГОТІВКОВА», «ІНШЕ»), сума коштів за цією формою оплати та валюту операції» (рядок 18 фіскального касового чека) та «засоби оплати (вид платіжного інструменту, талон, жетон тощо)» (рядок 19 фіскального касового чека).

Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та медичних виробів суб’єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, визначається Порядком реімбурсації лікарських засобів, затвердженим постановою КМУ від 28.07.2021 року №854.

Відповідно до абз. 1 п. 5 Порядку №854 відпуск суб’єктами господарювання лікарських засобів та/або медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється на підставі рецептів, виписаних відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених Міністерством охорони здоров’я України, через електронну систему охорони здоров’я.

Тому під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках на товари (послуги) слід зазначити форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА», а засіб оплати рекомендуємо вказати «Рецепт №… від…».

Наведений спосіб заповнення рядків 18 та 19 фіскального чека цілком відповідатиме суті здійсненої операції та вимогам абз. 1 п. 5 Порядку №854.

При цьому, позначення форм оплати не може формалізуватися та використовуватися у вигляді довідника, оскільки платник податків має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення розрахунків.

Разом з тим, відповідно до загальноприйнятої термінології в міжнародній практиці охорони здоров’я реімбурсацією є виплата компенсацій, а отже, суми зазначених компенсацій у фіскальних чеках можуть відображатися, як знижки.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»