Якщо підприємство, звільнене від РРО відповідно до норм п. 1 ст. 9 Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.01 р. №2346-ІІІ (далі - Закон про РРО), та при розрахунках оформляє прибутковий касовий ордер (далі – ПКО), вирішить встановити платіжний термінал для проведення розрахунків, то в такому випадку йому не уникнути використання РРО.
Нагадаємо, що згідно п. 1 ст. 9 Закону про РРО підприємства вправі не застосовувати при розрахунках РРО та РК якщо дотримуються одночасно таких трьох вимог:
- реалізують продукцію власного виробництва або надають послуги;
- не є підприємствами торгівлі чи громадського харчування;
- приймаючи готівку через касу, застосовують ПКО та видають клієнтам квитанції до них.
ПКО, відповідно до норм Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637, призначений лише для оформлення готівкових розрахунків. А от розрахунки з допомогою банківської платіжної картки – це безготівкові розрахунки. Відповідно виконати приписи п. 1 ст. 9 Закону про РРО, при проведенні розрахунку за товари (роботи, послуги) з допомогою платіжного терміналу, а саме надати покупцю квитанцію від ПКО при безготівкових розрахунках СГ не зможе. Тому в таких випадках радимо відразу після того як встановили платіжний термінал (а краще й одночасно), встановити РРО для проведення розрахунків.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити