• Посилання скопійовано

ПРРО при продажу через інтернет-магазин періодичних видань

ФОП продає через інтернет-магазин електронні періодичні видання. Чи потрібно застосовувати ПРРО? Якщо надходить передоплата 100% за півріччя чи рік, але ПРРО не має функції попередньої оплати, то як проводити в ПРРО — в момент надходження коштів на рахунок чи в момент відправки кожного окремого місячного номеру видання?

Чи потрібно застосовувати ПРРО?

Детально про ситуації, в яких потрібно застосовувати РРО/ПРРО, а в яких не потрібно ми розглядали тут.

Зараз скажемо лише тезисно.

РРО/ПРРО потрібно застосовувати, якщо в інтернет-магазині є платіжна сторінка, на якій покупець власноручно вносить номер своєї картки, строк дії та CVV, ініціюючи таким чином платіж. Поряд з цим у продавця має бути договір еквайрингу з банком еквайром, який обслуговує такий платіж. По суті наведена платіжна сторінка є віртуальною подобою POS-терміналу.

При оплаті за іншими варіантами РРО не потрібно. Детально всі ці варіанти, повторюся, наведені у статті за посиланням вище.

 

Як проводити в ПРРО попередню оплату?

Чинними нормативними документами це питання не врегульовано. На практиці часто користуються консультаціями податкової служби.

Наприклад, дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (109.02): «Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок?».

ДПС відповідає, що розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через реєстратор розрахункових операцій з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів».

Там же зазначається, що в програмних рішеннях, які надаються ДПС на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість проведення через ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу).

Але варто сказати, що обов’язкові реквізити, які має містити чек РРО/ПРРО, наведені в п. 2 розд. ІІ Положення №13. Жодного слова про якусь «передоплату товарів» там немає. Натомість там зазначено такий реквізит, як:

  • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції (рядок 19).

Ті ПРРО, які передбачають зазначення передоплати, відображають це в окремому додатковому реквізиті «спосіб оплати». Тобто, не форма оплати, а спосіб. Таким чином, чеках таких ПРРО зазначається як форма оплати (приміром, електронним платіжним засобом), так і спосіб оплати (передоплата тощо).

На наш погляд, оскільки в Положенні №13 про такий обов’язковий реквізит, як передоплата товару, жодного слова немає, зазначати його необов’язково. Досить лише вказати форму оплати. Наприклад, якщо оплата (попередня оплата) здійснена банківською карткою із застосуванням механізму еквайрингу (див. вище), то в чеку слід зазначити лише форму оплати - «електронний платіжний засіб» чи «безготівковий розрахунок» тощо. Додатково писати, що це передоплата, на наш погляд, необов’язково.

Причому оскільки це повна, 100% попередня оплата за підписку електронних видань, виписується чек ПРРО в момент отримання такої оплати. В подальшому при продажу кожного місяця електронних видань в рахунок отриманої передоплати проводити таку операцію продажу через РРО не потрібно.

Але, повторимося, ми навели власну думку з цього питання.

Чи погодиться податкова служба з такою думкою, ми не знаємо. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречно отримати індивідуальну податкову консультацію.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6781
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202542
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025826
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202569