• Посилання скопійовано

ПРРО при продажу через інтернет-магазин періодичних видань

ФОП продає через інтернет-магазин електронні періодичні видання. Чи потрібно застосовувати ПРРО? Якщо надходить передоплата 100% за півріччя чи рік, але ПРРО не має функції попередньої оплати, то як проводити в ПРРО — в момент надходження коштів на рахунок чи в момент відправки кожного окремого місячного номеру видання?

Чи потрібно застосовувати ПРРО?

Детально про ситуації, в яких потрібно застосовувати РРО/ПРРО, а в яких не потрібно ми розглядали тут.

Зараз скажемо лише тезисно.

РРО/ПРРО потрібно застосовувати, якщо в інтернет-магазині є платіжна сторінка, на якій покупець власноручно вносить номер своєї картки, строк дії та CVV, ініціюючи таким чином платіж. Поряд з цим у продавця має бути договір еквайрингу з банком еквайром, який обслуговує такий платіж. По суті наведена платіжна сторінка є віртуальною подобою POS-терміналу.

При оплаті за іншими варіантами РРО не потрібно. Детально всі ці варіанти, повторюся, наведені у статті за посиланням вище.

 

Як проводити в ПРРО попередню оплату?

Чинними нормативними документами це питання не врегульовано. На практиці часто користуються консультаціями податкової служби.

Наприклад, дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (109.02): «Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок?».

ДПС відповідає, що розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через реєстратор розрахункових операцій з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів».

Там же зазначається, що в програмних рішеннях, які надаються ДПС на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість проведення через ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу).

Але варто сказати, що обов’язкові реквізити, які має містити чек РРО/ПРРО, наведені в п. 2 розд. ІІ Положення № 13. Жодного слова про якусь «передоплату товарів» там немає. Натомість там зазначено такий реквізит, як:

  • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції (рядок 19).

Ті ПРРО, які передбачають зазначення передоплати, відображають це в окремому додатковому реквізиті «спосіб оплати». Тобто, не форма оплати, а спосіб. Таким чином, чеках таких ПРРО зазначається як форма оплати (приміром, електронним платіжним засобом), так і спосіб оплати (передоплата тощо).

На наш погляд, оскільки в Положенні № 13 про такий обов’язковий реквізит, як передоплата товару, жодного слова немає, зазначати його необов’язково. Досить лише вказати форму оплати. Наприклад, якщо оплата (попередня оплата) здійснена банківською карткою із застосуванням механізму еквайрингу (див. вище), то в чеку слід зазначити лише форму оплати - «електронний платіжний засіб» чи «безготівковий розрахунок» тощо. Додатково писати, що це передоплата, на наш погляд, необов’язково.

Причому оскільки це повна, 100% попередня оплата за підписку електронних видань, виписується чек ПРРО в момент отримання такої оплати. В подальшому при продажу кожного місяця електронних видань в рахунок отриманої передоплати проводити таку операцію продажу через РРО не потрібно.

Але, повторимося, ми навели власну думку з цього питання.

Чи погодиться податкова служба з такою думкою, ми не знаємо. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречно отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Експорт та реімпорт товару, який не вдалося доставити іноземному покупцю
    Підприємство відвантажило товар на експорт у травні 2024 р., оформило МД та зареєструвало ПН за нульовою ставкою. Митниця країни покупця не пропустила товар, тому в червні автомобіль повернувся в Україну. При поверненні товару було оформлено МД як ввезення на митну територію України. Чи потрібно реєструвати РК до ПН на повернення? Який бухоблік цієї ситуації?
    19.07.202419
  • Був алкогольний відділ у магазині, а стало кафе-бар: що робити з РРО та алколіцензією?
    ТОВ має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у відділі магазину. Тепер замість цього відділу ТОВ планує відкрити кафе-бар. Що для цього потрібно зробити?
    18.07.202424
  • Чи можна проводити через ПРРО готівкову плату за оренду рухомого майна?
    Виробник кондитерської продукції, має ліцензовану торгову марку та логотип. Продукція реалізовується ФОПам, під реалізацію продукції покупцям в оренду надаються вивіски (лайт-бокси) та холодильне обладнання. Це неосновний вид діяльності. Чи можна при оплаті готівкою за послуги оренди використовувати ПРРО?
    16.07.202429
  • Як організувати готівкові операції у мережі торгових точок?
    На підприємстві є декілька структурних підрозділів, які теріторіально віддалені і продають товари з використанням РРО. Каса в офісі недоцільна через територіальну віддаленість підрозділів. На більшості з них організована інкасація виручки до банку. Чи можна на одному з підрозділів (більшого розміру) створити касу, до якої буде здаватись виручка, що перевищує встановлений ліміт каси, з меншого структурного підрозділу?
    01.07.2024455
  • Як виправити помилку у розіділі 6 заяви про реєстрацію КОРО?
    Допущено помилку в заяві про реєстрацію КОРО форма №1-КОРО, а саме у розділі 6 неправильно вказано кількість аркушів КОРО. Як виправити цю помилку?
    13.06.202428