• Посилання скопійовано

ПРРО при продажу через інтернет-магазин періодичних видань

ФОП продає через інтернет-магазин електронні періодичні видання. Чи потрібно застосовувати ПРРО? Якщо надходить передоплата 100% за півріччя чи рік, але ПРРО не має функції попередньої оплати, то як проводити в ПРРО — в момент надходження коштів на рахунок чи в момент відправки кожного окремого місячного номеру видання?

Чи потрібно застосовувати ПРРО?

Детально про ситуації, в яких потрібно застосовувати РРО/ПРРО, а в яких не потрібно ми розглядали тут.

Зараз скажемо лише тезисно.

РРО/ПРРО потрібно застосовувати, якщо в інтернет-магазині є платіжна сторінка, на якій покупець власноручно вносить номер своєї картки, строк дії та CVV, ініціюючи таким чином платіж. Поряд з цим у продавця має бути договір еквайрингу з банком еквайром, який обслуговує такий платіж. По суті наведена платіжна сторінка є віртуальною подобою POS-терміналу.

При оплаті за іншими варіантами РРО не потрібно. Детально всі ці варіанти, повторюся, наведені у статті за посиланням вище.

 

Як проводити в ПРРО попередню оплату?

Чинними нормативними документами це питання не врегульовано. На практиці часто користуються консультаціями податкової служби.

Наприклад, дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (109.02): «Яким чином проводити через РРО та/або ПРРО попередню (авансову) оплату за товар (послугу), реалізацію товару з відстроченням платежу, остаточний розрахунок?».

ДПС відповідає, що розрахункові операції у разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через реєстратор розрахункових операцій з зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів».

Там же зазначається, що в програмних рішеннях, які надаються ДПС на безоплатній основі, на даний час не реалізовано можливість проведення через ПРРО попередньої (авансової) оплати за товар (послугу).

Але варто сказати, що обов’язкові реквізити, які має містити чек РРО/ПРРО, наведені в п. 2 розд. ІІ Положення № 13. Жодного слова про якусь «передоплату товарів» там немає. Натомість там зазначено такий реквізит, як:

  • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо), суму коштів за цією формою оплати та валюту операції (рядок 19).

Ті ПРРО, які передбачають зазначення передоплати, відображають це в окремому додатковому реквізиті «спосіб оплати». Тобто, не форма оплати, а спосіб. Таким чином, чеках таких ПРРО зазначається як форма оплати (приміром, електронним платіжним засобом), так і спосіб оплати (передоплата тощо).

На наш погляд, оскільки в Положенні № 13 про такий обов’язковий реквізит, як передоплата товару, жодного слова немає, зазначати його необов’язково. Досить лише вказати форму оплати. Наприклад, якщо оплата (попередня оплата) здійснена банківською карткою із застосуванням механізму еквайрингу (див. вище), то в чеку слід зазначити лише форму оплати - «електронний платіжний засіб» чи «безготівковий розрахунок» тощо. Додатково писати, що це передоплата, на наш погляд, необов’язково.

Причому оскільки це повна, 100% попередня оплата за підписку електронних видань, виписується чек ПРРО в момент отримання такої оплати. В подальшому при продажу кожного місяця електронних видань в рахунок отриманої передоплати проводити таку операцію продажу через РРО не потрібно.

Але, повторимося, ми навели власну думку з цього питання.

Чи погодиться податкова служба з такою думкою, ми не знаємо. Тому для уникнення непорозумінь може бути доречно отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20245161
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 414
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485