Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Скасування КОРО на господарську одиницю

ФОП на ІІ групі ЄП має магазин у селі. З початку року зареєстрували КОРО та РК до неї на господарську одиницю. З липня встановили РРО, а тому КОРО та РК перестали користуватися. В е-кабінеті КОРО є в облікових даних. Чи потрібно її списувати?

Нормативними документами це питання не врегульоване.

Дивимося, що про КОРО сказано в Законі про РРО.

У разі здійснення розрахункових операцій і незастосування РРО або ПРРО у визначених Законом випадках, розрахунки проводяться з використанням КОРО та РК (п. 5 ст. 3 Закону про РРО).

Використані КОРО (у разі використання) повинні зберігатися протягом трьох років (п. 6 ст. 3 Закону про РРО).

Якщо суб’єкт господарювання вписується в критерії, наведені в Постанові від 23.08.2000 р. № 1336 і затвердженому цією Постановою Переліку, згідно з ст. 10 Закону про РРО він має право застосовувати КОРО та РК замість РРО.

За порушення встановленого порядку використання або незберігання протягом встановленого строку КОРО та/або РК накладається штраф в розмірі 50 НМДГ (п. 3 ст. 17 Закону про РРО).

А тепер подивимося, що про КОРО сказано в Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО (затверджений Наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547).

Цим Порядком встановлено два види КОРО – на РРО і на господарську одиницю. Якщо ФОП зареєстрував КОРО на господарську одиницю, а потім перейшов на застосування РРО, він вже не може застосовувати КОРО на господарську одиницю. Адже Законом про РРО одночасне застосування цих двох варіантів оформлення розрахункових операцій не передбачено.

В ч. 3 розділу ІІ Порядку наведено підстави і особливості скасування КОРО. Але безпосередньо про розглядувану нами ситуацію там нічого не сказано.

Можна припустити, що КОРО на господарську одиницю ФОП може і не скасовувати і вона перебуватиме в його реєстраційних даних. На жаль, думка податкової з цього питання нам невідома. Для уникнення непорозумінь з цього питання з податковою може бути доречним отримати ІПК.

Окрім того, ФОП згодом може скасувати реєстрацію РРО і знову повернутися до використання КОРО, якщо відповідатиме встановленим критеріям.

Поряд з цим ФОП може скасувати КОРО на підставі власної заяви (за формою № 2-КОРО), поданої до податкової (див. пп. 1 п. 2 ч. 3 розділу ІІ Порядку). 

У разі скасування реєстрації КОРО на господарську одиницю посадова особа контролюючого органу здійснює запис на титульній сторінці КОРО (у разі її наявності) щодо скасування реєстрації, який засвідчує своїм підписом та печаткою контролюючого органу (див. п. 3 ч. 3 розділу ІІ Порядку).

Надалі ФОП зберігає таку КОРО протягом трьох років.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , РРО , КОРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі