• Посилання скопійовано

Скасування КОРО на господарську одиницю

ФОП на ІІ групі ЄП має магазин у селі. З початку року зареєстрували КОРО та РК до неї на господарську одиницю. З липня встановили РРО, а тому КОРО та РК перестали користуватися. В е-кабінеті КОРО є в облікових даних. Чи потрібно її списувати?

Нормативними документами це питання не врегульоване.

Дивимося, що про КОРО сказано в Законі про РРО.

У разі здійснення розрахункових операцій і незастосування РРО або ПРРО у визначених Законом випадках, розрахунки проводяться з використанням КОРО та РК (п. 5 ст. 3 Закону про РРО).

Використані КОРО (у разі використання) повинні зберігатися протягом трьох років (п. 6 ст. 3 Закону про РРО).

Якщо суб’єкт господарювання вписується в критерії, наведені в Постанові від 23.08.2000 р. № 1336 і затвердженому цією Постановою Переліку, згідно з ст. 10 Закону про РРО він має право застосовувати КОРО та РК замість РРО.

За порушення встановленого порядку використання або незберігання протягом встановленого строку КОРО та/або РК накладається штраф в розмірі 50 НМДГ (п. 3 ст. 17 Закону про РРО).

А тепер подивимося, що про КОРО сказано в Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО (затверджений Наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547).

Цим Порядком встановлено два види КОРО – на РРО і на господарську одиницю. Якщо ФОП зареєстрував КОРО на господарську одиницю, а потім перейшов на застосування РРО, він вже не може застосовувати КОРО на господарську одиницю. Адже Законом про РРО одночасне застосування цих двох варіантів оформлення розрахункових операцій не передбачено.

В ч. 3 розділу ІІ Порядку наведено підстави і особливості скасування КОРО. Але безпосередньо про розглядувану нами ситуацію там нічого не сказано.

Можна припустити, що КОРО на господарську одиницю ФОП може і не скасовувати і вона перебуватиме в його реєстраційних даних. На жаль, думка податкової з цього питання нам невідома. Для уникнення непорозумінь з цього питання з податковою може бути доречним отримати ІПК.

Окрім того, ФОП згодом може скасувати реєстрацію РРО і знову повернутися до використання КОРО, якщо відповідатиме встановленим критеріям.

Поряд з цим ФОП може скасувати КОРО на підставі власної заяви (за формою № 2-КОРО), поданої до податкової (див. пп. 1 п. 2 ч. 3 розділу ІІ Порядку). 

У разі скасування реєстрації КОРО на господарську одиницю посадова особа контролюючого органу здійснює запис на титульній сторінці КОРО (у разі її наявності) щодо скасування реєстрації, який засвідчує своїм підписом та печаткою контролюючого органу (див. п. 3 ч. 3 розділу ІІ Порядку).

Надалі ФОП зберігає таку КОРО протягом трьох років.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20245141
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 414
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485