• Посилання скопійовано

Не зареєстрували вчасно КОРО: яка відповідальність?

Необхідно зареєструвати нову книгу обліку розрахункових операцій. За даними Кабінету платника податків виявилось, що книга, яка закінчується, і попередня книга не зареєстровані. Зареєстровані книги з №1 по №5. Тепер необхідно зареєструвати книгу під №8. Під яким номером належить зареєструвати книгу і яка відповідальність за незареєстровані КОРО?

Реєстрація нової книги ОРО здійснюється на підставі подання до контролюючого органу за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків заяви про реєстрацію КОРО та/або РК (ф. №1-КОРО, ідентифікатор — J1311303), яка має бути підписана керівником суб’єкта господарювання або фізичною особою – підприємцем чи представником суб’єкта господарювання із зазначенням дати подання (п. 7 глава 1 розділ ІІ Порядку №547).

Тобто виходить, що зареєструвати заднім числом шосту та сьому КОРО не вийде, оскільки при реєстрації книги зазначається дата реєстрації тої чи іншої книги, а дата реєстрації не може бути пізніше за дату першого запису книги. Тож зареєструвати можна тільки нову КОРО під номером шість, попередні книги вважатимуться такими, що не були зареєстровані належним чином та разом з цим використовувалися в господарській діяльності.

За використання незареєстрованих належним чином КОРО до суб’єкта господарювання застосовуватиметься штраф, передбачений п. 3 ст. 17 Закону №265, у розмірі 50 нмдг, тобто 850,00 грн.

Зазначимо, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог цього Закону не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів (п. 12 розділ ІІ Закону №265).

Таким чином, оскільки суб’єкт господарювання не провів належну та своєчасну реєстрацію двох КОРО, і це сталося до введення воєнного стану, то після відновлення перевірок штрафу йому не уникнути (850,00 грн за одне порушення).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202514
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6191
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025803
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564