Нагадаємо, що документ не є розрахунковим у разі відсутності в ньому хоча б одного з обов’язкових реквізитів – див. наш матеріал від 2019 року тут. Це розглядається як невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Зараз штрафи за це порушення вже інші, а саме з 1 січня 2022 року розміри штрафів становлять (п. 1 ст. 17 Закону про РРО):
- 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
- 150% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Якщо реквізит чека не обов’язковий, то й відповідальності за його відсутність немає – див. тут на прикладі прізвища касира.
Тож якщо даний ФОП не є платником акцизного податку, не реалізує підакцизні товари (і це видно з найменувать товарів, що відображаються в чеках і Z-звітах), то в такому випадку сума акцизу не нараховується. І якщо помилково така сума була відображена в чеках, а також у Z-звітах, то цей реквізит слід розглядати як необов’язковий реквізит саме для цього ФОП.
Отже, ми вважаємо, що в даному випадку негативних наслідків не повинно бути. ФОП не зобов’язний нараховувати акциз 5%, тож його відображення у чеку слід розглядати як необов’язковий реквізит.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити