Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи можна застосовувати РРО при здійсненні нерозрахункових операцій?

ФОП, платник ЄП ІІ групи, реалізовує в інтернеті товари і після досягнення відповідного ліміту застосовує ПРРО. Чи можна формувати фіскальні чеки і на операції, що не вимагають застосування ПРРО? Наприклад, оплата від іншого ФОП з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок?

Згідно з визначенням, наведеним у ст. 2 Закону про РРО, реєстратор розрахункових операцій (РРО) - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів та з приймання готівки для виконання платіжних операцій.

В свою чергу, розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

При цьому, ст. 9 Закону про РРО, РРО та/або (або ПРРО), та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема:

  • якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо);
  • при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

Як передбачено п. 1.4 гл. 1 Інструкції №22, безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Отже, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування реєстратора розрахункових операцій (або ПРРО) є обов’язковим. 

При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій (або ПРРО) не застосовується.

Тобто РРО/ПРРО передбачений саме для реєстрації розрахункових операцій. Безготівкові розрахунки (з рахунку платника на рахунок отримувача) мають здійснюватись без застосування РРО/ПРРО.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі