Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Проведення операцій до моменту отримання нового реєстраційного посвідчення РРО

Після доопрацювання РРО (що призвело до зміни версії внутрішнього програмного забезпечення) було подано заяву на перереєстрацію такого РРО та КОРО. Чи можна здійснювати операції до моменту отримання нового реєстраційного посвідчення? Яка відповідальність?

Згідно з п. 1 глави 2 розд. II Порядку №547, у разі зміни даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються у КОРО, зокрема версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання здійснює перереєстрацію КОРО.

Для цього не пізніше п’яти робочих днів з дня виникнення підстав для перереєстрації суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації КОРО реєстраційну заяву за ф. № 1-КОРО з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та КОРО, яка підлягає перереєстрації. Така заява може бути подана в електронному вигляді.

КОРО, видана суб’єкту господарювання залишається чинною до дати виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються на титульній сторінці КОРО.

Отже, при зміні версії програмного забезпечення РРО платник податків має здійснити і перереєстрацію КОРО. При цьому, враховуючи те, що КОРО чинна до дати виникнення відповідних змін і відповідно після їх внесення до реєстраційного посвідчення, то вважаємо, що записи у КОРО у проміжний період будуть вважатись не чинними. І якщо суб'єкт господарювання здійснював оприбуткування коштів за допомогою такої КОРО, зазначені суми коштів можуть вважатись неоприбуткованими. Однак наразі Указ №436, яким встановлювалась відповідальність за неоприбуткування готівки, втратив чинність, то ж такі штрафи не застосовуються.

Тому фактично, відповідальності за проведення операцій через КОРО у цей період не передбачено.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Відповідальність , РРО , КОРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі