Відповідно до п. 12 Положення №148 установа/підприємство на підставі цього Положення зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку].
Відповідно до п. 12 Положення №148 відокремлені підрозділи установ/підприємств мають право здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас юридичних осіб або банку чи небанківської установи для її переказу і зарахування на банківські рахунки юридичних осіб.
З наведеного випливає, що порядок здавання виручки прописується в Порядку оприбуткування готівки в касі підприємства. В такому Порядку може бути прописано здавання виручки як на рахунок, відкритий філії, так і на основний рахунок підприємства.
Причому рахунок філії також є рахунком юридичної особи. Адже філія не є юридичною особою.
Наприклад, в п. 69.2 ПКУ зазначено, що банки та інші фінансові установи зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків - юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.
Відповідно до п. 39 Інструкції №492 банк відкриває поточний рахунок відокремленого підрозділу в тому числі на підставі клопотання юридичної особи.
Тобто, рахунок філії – це також рахунок юридичної особи.
Отже, якщо в розглядуваній ситуації підприємство має затверджений Порядок оприбуткування готівки в касі і там зазначено, що філія має здавати кошти тільки на основний поточний банківський рахунок юридичної особи, потрібно внести зміни до Порядку, зазначивши можливість здавати виручку в тому числі на поточний рахунок, відкритий філії.
В такому разі порушення порядку здавання виручки в розглядуваній ситуації не буде.
***
Читайте також:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити