Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Кошти з РРО здали на рахунок філії, а не головного підприємства

Підприємство має філію. РРО зареєстрований на підприємство. Кошти з РРО здали на банківський рахунок філії, а не підприємства. Чи це допустимо? Якщо ні, як виправити?

Відповідно до п. 12 Положення № 148 установа/підприємство на підставі цього Положення зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку].

Відповідно до п. 12 Положення № 148 відокремлені підрозділи установ/підприємств мають право здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас юридичних осіб або банку чи небанківської установи для її переказу і зарахування на банківські рахунки юридичних осіб.

З наведеного випливає, що порядок здавання виручки прописується в Порядку оприбуткування готівки в касі підприємства. В такому Порядку може бути прописано здавання виручки як на рахунок, відкритий філії, так і на основний рахунок підприємства.

Причому рахунок філії також є рахунком юридичної особи. Адже філія не є юридичною особою.

Наприклад, в п. 69.2 ПКУ зазначено, що банки та інші фінансові установи зобов'язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків - юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Відповідно до п. 39 Інструкції № 492 банк відкриває поточний рахунок відокремленого підрозділу в тому числі на підставі клопотання юридичної особи.

Тобто, рахунок філії – це також рахунок юридичної особи.

Отже, якщо в розглядуваній ситуації підприємство має затверджений Порядок оприбуткування готівки в касі і там зазначено, що філія має здавати кошти тільки на основний поточний банківський рахунок юридичної особи, потрібно внести зміни до Порядку, зазначивши можливість здавати виручку в тому числі на поточний рахунок, відкритий філії.

В такому разі порушення порядку здавання виручки в розглядуваній ситуації не буде.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі