• Посилання скопійовано

Дата формування чеку РРО/ПРРО при інтернет-торгівлі

Є інтернет-магазин, на якому розміщено платіжний віджет, для чого було укладено договір еквайрингу з платіжною системою. Клієнти оплачують товар через інтернет, а потім магазин доставляє цей товар по місту. Якою датою формувати чек РРО/ПРРО – датою фіксації списання коштів з рахунку клієнта, надходження коштів на рахунок чи відвантаження товарів?

Дата чеку

Першою подією в даній ситуації є передавторизація картки на сайті інтернет-магазину. Друга подія – надходження коштів на рахунок магазину. Третя подія – відвантаження товару покупцеві.

У звичайному магазині, коли картку приймає продавець-касир і проводить оплату через POS-термінал, чек РРО формується за першою подією – передавторизацією картки.

Але інтернет-магазин працює всі 24 години на добу, включаючи позаробочий час і вихідні, неробочі дні працівників. Тож постійно в інтернет-магазині касир не знаходиться. 

Варто сказати, що питання дати складання чека в описаній ситуації Закон про РРО не регулює (див.,наприклад, ІПК ДФСУ від 21.06.2019 р. №2856/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Можемо спробувати вирішити це питання, проаналізувавши загальні норми Закону про РРО.

Розрахункова операція - приймання від покупця платіжних карток за місцем реалізації товарів, а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця (ст. 2 Закону про РРО).

Місце проведення розрахунків – в тому числі місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (ст. 2 Закону про РРО).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в тому числі у безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки через РРО/ПРРО, надавати покупцеві чек РРО/ПРРО (п. 1, п. 2 ст. 3 Закону про РРО).

Як бачимо, чіткої дати Закон про РРО не пропонує. Єдине, що залишається непорушним, – чек РРО потрібно надати покупцеві товару. Тому в принципі чек РРО можна оформити на будь-яку з наведених дат.

Ми рекомендуємо оформляти на дату відвантаження товару, вклавши роздрукований чек РРО в упаковку з товаром. Про це ми детально писали тут.

Також пропонуємо до уваги наш коментар про застосування РРО в разі постачання товарів через перевізника. Аналогічна ситуація виникає і в даному випадку, коли товар доставляється кур’єром після оплати. Але оскільки, як вже сказано, конкретна дата Законом про РРО не встановлена, для уникнення непорозумінь з податковою можна отримати для себе індивідуальну податкову консультацію. Про бухоблік отримання оплати, з подальшим відвантаженням товару, сказано нижче (наведені посилання).

 

Якщо оплата після відвантаження – як відобразити в бухобліку?

По-перше, як випливає з наведеного нами вище, чек РРО потрібно оформляти на дату відвантаження товару як першої події, а не на дату оплати.

Бухгалтерські проведення:

  • Дт 361 Кт 702 – відвантаження товару;
  • Дт 702 Кт 641 – нарахування ПЗ з ПДВ;
  • Дт 702 Кт 791 – дохід від продажу віднесено на фінрезультати;
  • Дт 902 Кт 28 – списана собівартість товару;
  • Дт 791 Кт 902 – собівартість реалізації віднесена на фінрезультати;
  • Дт 333 Кт 361 – покупець здійснив оплату карткою;
  • Дт 311 Кт 333 – кошти надійшли на рахунок інтернет-магазину.

 

Які особливості бухгалтерського обліку інтернет-магазину?

Це питання ми розглядали, наприклад, тут та тут.

 

Які форми оплати в яких випадках повинні стояти в чеку РРО/ПРРО?

У випадку приймання суб'єктом господарювання у покупця для розрахунку у інтернет-магазині електронного платіжного засобу (банківську платіжну карту), такий суб'єкт господарювання може оформити розрахунковий документ (касовий чек) та видати його покупцю разом з товаром, незалежно від того, коли надійшли перераховані покупцем кошти на його розрахунковий рахунок.

У чеку може зазначатись форма оплати «Картка», «Інтернет замовлення», «Передоплата», «Згідно замовлення», тощо.

Про це детальніше можна почитати тут.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705