Відповідно до п. 32 Положення №148, реквізити у видатковому ордері «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача [які заповнюються отримувачем готівки (додаток 3 до цього Положення)] та в прибутковому ордері «Прийнято від» не заповнюються в касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених установою/підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі). Інші реквізити в касових ордерах та видаткових відомостях є обов'язковими до заповнення.
Тобто, у п. 32 Положення №148 наведено виключний перелік випадків, коли не заповнюються зазначені вище реквізити:
1. видача готівки за видатковими відомостями, електронними платіжними засобами,
2. здавання готівки до банку,
3. отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі.
В цьому переліку не написали «тощо». Це означає, що за буквального розуміння цієї норми у всіх інших випадках зазначені реквізити, як і всі інші, заповнюються в загальному порядку.
Тобто, підприємство повинно виконати формальні вимоги, встановлені в Положенні №148 – заповнити відповідною інформацією реквізити ВКО та ПКО.
Причому якщо бухгалтер виконує в тому числі обов’язки як операційного касира, так і касира в касі підприємства, він повинен буде виписувати ПКО, ВКО сам на себе. З одного боку, це виглядає абсурдним. Але, повторимося, в даній ситуації потрібно всього лише виконувати формальні вимоги Положення №148.
Таким чином, при видачі розмінної монети з каси підприємства до скриньки РРО окремі реквізити ВКО можуть заповнюватися таким чином:
- «Видати» - зазначається ПІБ касира РРО, який одержує розмінну монету;
- «Підстава» - наприклад, «Видача розмінної монети в скриньку РРО» чи щось подібне;
- «Сума» - касир підприємства, який видає готівку, наводить словами суму готівки, яку він передає касиру РРО. Якщо обидва касири це одна і та сама особа, то і реквізит «Одержав», і реквізит «Сума» буде заповнено однією і тою самою особою;
- «Додаток» - як правило, не заповнюється, тому що при видачі розмінної монети ніяких додаткових документів до ВКО не додається;
- «Одержав» - касир РРО, який одержує розмінну монету, наводить суму одержаної готівки словами;
- «Дата» - касир РРО, який одержує розмінну монету, ставить дату отримання готівки;
- «Підпис одержувача» - ставить свій підпис касир РРО, який одержує розмінну монету;
- «За» - наводиться інформація про документ касира РРО, який одержує розмінну монету;
- «Видав касир» - ставить свій підпис, зазначає ПІБ касир підприємства. Якщо обидва касири це одна і та сама особа, то і реквізит «Підпис одержувача» і «Видав касир» буде підписано однією і тою самою особою.
Повторимося, що заповнення окремих реквізитів ВКО виглядає абсурдним. Наприклад, якщо касир підприємства і касир РРО одна і та сама особа, недоречно виглядає заповнення окремих реквізитів, наприклад, «За».
Але оскільки Положення №148 такі моменти не конкретизує, підприємство повинне всього-на-всього виконати формальні вимоги цього Положення.
Те саме стосується заповнення ПКО при видачі виручки, розмінної монети із скриньки РРО до каси підприємства.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити