Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно ідентифікувати покупця при продажу продукції через інтернет?

Підприємство продає власну продукцією через свій Інтернет- магазин. Розрахунки проводяться: шляхом переказу коштів на р/р; карткою через Інтернет; через служби доставки (при отриманні). Видаткова накладна з підписом покупця не повертається. ПН виписується на неплатника. Як ідентифікувати покупця, щоб запобігти порушенням?

Відповідно до пп. 201.1 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін.

Згідно з пп. 201.4 ПКУ, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг, постачання яких має безперервний або ритмічний характер, покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

Також податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо податкова накладна не була складена на ці операції) у разі здійснення постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), розрахунки за які проводяться через касу/реєстратори розрахункових операцій або через банківську установу чи платіжний пристрій (безпосередньо на поточний рахунок постачальника). 

Зазначимо, що на суму отриманої попередньої оплати така податкова накладна не складається. Крім того, у разі складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій пп. 201.4 ПКУ не передбачено можливість складання не пізніше останнього дня місяця податкової накладної у загальному порядку на суму перевищення попередньої оплати над вартістю поставлених товарів/послуг протягом місяця (як це передбачено для зведених податкових накладних).

Таким чином, при продажу власної продукції через інтернет-магазин фізособам (неплатникам податку) продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну. Ідентифікація у податковій накладній фізичних осіб - покупців товарів через інтернет магазин не передбачена чинним законодавством.

Вимогу податкового органу про вчинення продажу товару неідентифікованим фізичним особам при виписуванні податкових накладних визнано Постановою ВС від 05.11.2019 р. у справі №813/1926/16 необгрунтованою, про це ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі