Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібен РРО при відпуску страв за картками?

ФОП надає замовнику послуги харчування працівників. Облік послуг ведеться за допомогою карток обліку, які пред’являються працівниками замовника при отриманні обідів. Вартість послуг сплачується замовником у безготівковій формі шляхом передплати або постоплати. Фактично надані послуги підтверджуються актами. Що з РРО?

На думку податкової, потрібно застосовувати РРО. Цю думку вона висловлює у багатьох своїх консультаціях.

Наприклад, дивимося відповідь на питання в підкатегорії 109.09, ЗІР: «Яким чином СГ повинен проводити розрахунки через РРО та/або ПРРО за товари, які отримує покупець за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів?».

Податкова відповідає, що при здійсненні розрахунків за допомогою подарункового сертифіката або з використанням відомостей, талонів, безкоштовних рецептів розрахункові операції проводяться через РРО з позначенням форми оплати: «безготівкова». При цьому суб’єкт господарювання має право уточнити вид форми оплати: «подарунковий сертифікат», «талон», «відомість», а за безкоштовними рецептами – «безоплатно» та суму коштів за цією формою оплати.

Схожу відповідь читаємо в ІПК ДФС від 01.12.2017 р. № 2789/6/99-99-14-05-01-15/ІПК: при здійсненні розрахунків з використанням відомостей, талонів розрахункові операції проводяться через РРО на загальних підставах з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості з позначенням форми оплати, а саме: «талон», «відомість» або «кредит».

Логіка податкової така:

  • при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг потрібно застосовувати РРО (ст. 3 Закону про РРО);
  • розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг) (ст. 2 Закону про РРО);
  • після «жетонів» в Законі про РРО написано «тощо». До цих «тощо» можна віднести і різноманітні талони, картки, відомості і тому подібні замінники грошей. З цього випливає, що при відпуску страв за картками потрібно застосовувати РРО, з позначенням форми оплати, приміром, «безготівкова за картками».

Таким чином, для уникнення конфлікту з податковою РРО в описаній ситуації рекомендуємо застосовувати.

Але якщо так сталося, що ФОП з якихось причин РРО не застосовував, можна спробувати захищатися нормою п. 12 ст. 9 Закону про РРО, де сказано, що РРО не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо).

Хоча вірогідність захиститися на підставі цієї норми невисока. Тому що у громадській свідомості уже давно міцно закріпилося розуміння необхідності застосування РРО при застосуванні талонів, карток, відомостей.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Підприємці , РРО , Облік , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі