Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи потрібно при викупі боргу застосовувати РРО?

Ломбард планує провести операцію перекредитування – викуп боргу клієнта в іншого ломбарда, з оформленням кредиту цьому клієнту. Чи потрібно такі операції проводити через РРО?

РРО використовують при здійсненні розрахункових операцій при продажу товарів, наданні послуг (ст. 3 Закону про РРО).

Розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону про РРО).

Дивимося також відповідь податкової на питання в підкатегорії 109.02, ЗІР: «Чи застосовуються РРО або ПРРО при наданні ломбардами фінансових послуг?».

Податкова відповідає, що РРО застосовується при наданні ломбардами коштів у позику.

Тобто, ломбард застосовує РРО, якщо він надає клієнтові з каси кошти у позику, а також при поверненні клієнтом коштів позики у касу ломбарду та при отриманні ломбардом в касу оплати власних послуг. Те саме у разі проведення цих операцій із застосуванням банківської картки клієнта.

Якщо ломбард викуповує кредит в іншого ломбарду, оплачуючи з власного банківського рахунку на рахунок іншого ломбарду, РРО не застосовується. Тому що така операція не є розрахунковою.

Якщо поряд з цим на суму викупленого кредиту клієнту оформляється новий кредит, без видачі коштів, підстав для застосування РРО також немає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Заборгованість , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі