Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

ФОП продає ювелірні вироби та надає перукарські послуги: що з РРО?

Чому в різних населених пунктах і різних об'єктах здійснення виробничої діяльності з різною датою встановлення ПРРО необхідно встановлювати ПРРО одночасно на всіх об’єктах. (перукарня – у 2022 р., ювелірний магазин з 2021 р.)? Якщо у ФОПа буде 10 видів діяльності з різними датами обов’язкового ПРРО, тоді потрібно 10 ПРРО?

Відповідно до п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

З 1 січня 2022 року діятиме редакція пп. 296.10 ПКУ, згідно з якою РРО та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, - тобто всі платники ЄП 2, 3  та 4 груп повинні будуть застосовувати РРО.

Як бачимо, вищезазначені норми сформульовані таким чином, що питання застосування/незастосування РРО вирішується для всієї діяльності ФОП в цілому – РРО застосовуються/не застосовуються «платниками єдиного податку».  У цих нормах не сказано, що РРО застосовується в розрізі окремих видів діяльності таких платників  або тільки в точках продажу певних товарів/послуг (наприклад, тільки в точках продажу технічно складних товарів, ювелірних виробів, лікзасобів тощо).

Тому сам факт наявності хоча б  одного пункту продажу товарів/послуг, зазначених в п. 61 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, вимагає застосування РРО до всієї діяльності ФОП в цілому, тобто у всіх пунктах продажу товарів та послуг, незважаючи на те, що, зокрема, ювелірні вироби продаються тільки в одному з них.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Підприємці , РРО , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі