Новою редакцією п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ передбачено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Отже, якщо ФОП на ЄП 2-ї групи у будь-якому з років своєї підприємницької діяльності не отримував річний дохід більше, ніж 220 мінімальних зарплат (у 2021 році - це 1320000 грн) і не здійснює вищезазначених видів діяльності, він може не застосовувати РРО у 2021 році, навіть якщо у нього будуть розрахункові операції.
Якщо ФОП вже зареєстрував ПРРО, він може скасувати його реєстрацію, тому що він має право працювати без РРО в 2021 році. На нашу думку, протягом дії періоду реєстрації ПРРО через нього потрібно буде реєструвати розрахункові операції – у разі їх здійснення у цей період. Тому спочатку потрібно скасувати реєстрацію ПРРО, а потім починати здійснювати розрахункові операції.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити