Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Чи скасовувати реєстрацію ПРРО, якщо ФОП має право не використовувати РРО?

ФОП на ІІ групі ЄП зареєстрував ПРРО. На даний момент ще не здійснював жодної розрахункової операції. До 01.01.2022 р. ФОП може не застосовувати РРО, оскільки обсяг доходу не перевищує 1 млн грн за минулий рік, він не здійснює жодних видів діяльності, які вимагають застосування РРО з 01 січня 2021 р. Чи може він скасувати ПРРО і не застосовувати його при здійсненні розрахункових операцій?

Новою редакцією п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ передбачено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Отже, якщо ФОП на ЄП 2-ї групи у будь-якому з років своєї підприємницької діяльності не отримував річний дохід більше, ніж 220 мінімальних зарплат (у 2021 році - це 1320000 грн) і не здійснює вищезазначених видів діяльності, він може не застосовувати РРО у 2021 році, навіть якщо у нього будуть розрахункові операції. 

Якщо ФОП вже зареєстрував ПРРО, він може скасувати його реєстрацію, тому що він має право працювати без РРО в 2021 році. На нашу думку, протягом дії періоду реєстрації ПРРО через нього потрібно буде реєструвати розрахункові операції – у разі їх здійснення у цей період. Тому спочатку потрібно скасувати реєстрацію ПРРО, а потім починати здійснювати розрахункові операції.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Підприємці , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі