Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Дата отримання доходу платником ЄП, який використовує РРО

Якою буде дата отримання доходу платником ЄП, який використовує РРО, якщо дата надходження готівки платнику єдиного податку 21.01.2021 р., а Z-звіт роздруковано несвоєчасно - 22.01.2021 р.?

Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПКУ.

Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб'єкту господарювання зареєструватися платником ЄП та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Відповідно до п. 11 Положення №148, оприбуткування та облік фізособами-підприємцями отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів і витрат/у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів у порядку, визначеному ПКУ. 

Отже, якщо дохід, отриманий платником ЄП у грошовій (готівковій та/або безготівковій) формі (пп. 292.6 ПКУ), то датою отримання доходу буде дата надходження цих грошових коштів на розрахунковий рахунок (у касу), тобто застосовується касовий метод, тому  фактично отриманий дохід слід відобразити 21 січня 2021 року, а у графі 2 зазначити номер Z-звіту, у якому сума виручки відповідає зазначеній сумі у КОРО.

Податківці у підкатегорії 109.06 «ЗІР» зазначили, що відповідальність за невиконання службової видачі є, вона передбачена ст. 17 Закону про РРО. Але вона не поширюється на фізосіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ.

Водночас, якщо операцію «службова видача» не зроблено в кінці дня, при цьому для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту було здійснено операцію «службове внесення», то невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, не виникає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Доходи , Єдиний податок , РРО

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі