• Посилання скопійовано

ФОП оплатив за товар власними коштами: чи є це порушенням?

ФОП на ІІ групі ЄП оплатив постачальнику за товар власними коштами через касу банку. Чи не виникне в податкової питання щодо походження даних коштів? Чи не буде ця сума включена до складу доходу ФОПа?

У пп. 87.1 ПКУ зазначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

Тобто, можливість сплачувати податки власними коштами прямо передбачено ПКУ.

Дивимося далі.

Згідно з ч. 1 ст. 52 ЦКУ, ФОП відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. 

Відповідно до ч. 1 ст. 320 ЦКУ, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (ч. 1 ст. 2 ЦКУ).

У роз’ясненні Мін’юсту від 14.01.2011 р. звернули увагу на таке:

  • чинне законодавство не виділяє такого суб’єкта права власності як ФОП та не містить норм щодо права ФОП;
  • суб’єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь — якого майна, крім майна, що не може перебувати у власності фізичної особи;
  • правовий статус ФОП не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

З наведеного випливає, що все майно (включаючи кошти), яке ФОП використовує в підприємницькій діяльності, навіть придбане за рахунок коштів, сплачених з підприємницького рахунку, є його власним майном, як фізичної особи. І будь-яке власне майно (включаючи кошти) ФОП може використовувати у власній підприємницькій діяльності.

Таким чином, ФОП може оплатити постачальнику за товар власними коштами через касу банку. 

Причому в ПКУ немає норми, згідно з якою власне майно (включаючи кошти), використане у підприємницькій діяльності, потрібно включати до складу доходів ФОПа.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20245151
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 414
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485