• Посилання скопійовано

ФОП оплатив за товар власними коштами: чи є це порушенням?

ФОП на ІІ групі ЄП оплатив постачальнику за товар власними коштами через касу банку. Чи не виникне в податкової питання щодо походження даних коштів? Чи не буде ця сума включена до складу доходу ФОПа?

У пп. 87.1 ПКУ зазначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

Тобто, можливість сплачувати податки власними коштами прямо передбачено ПКУ.

Дивимося далі.

Згідно з ч. 1 ст. 52 ЦКУ, ФОП відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. 

Відповідно до ч. 1 ст. 320 ЦКУ, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (ч. 1 ст. 2 ЦКУ).

У роз’ясненні Мін’юсту від 14.01.2011 р. звернули увагу на таке:

  • чинне законодавство не виділяє такого суб’єкта права власності як ФОП та не містить норм щодо права ФОП;
  • суб’єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь — якого майна, крім майна, що не може перебувати у власності фізичної особи;
  • правовий статус ФОП не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

З наведеного випливає, що все майно (включаючи кошти), яке ФОП використовує в підприємницькій діяльності, навіть придбане за рахунок коштів, сплачених з підприємницького рахунку, є його власним майном, як фізичної особи. І будь-яке власне майно (включаючи кошти) ФОП може використовувати у власній підприємницькій діяльності.

Таким чином, ФОП може оплатити постачальнику за товар власними коштами через касу банку. 

Причому в ПКУ немає норми, згідно з якою власне майно (включаючи кошти), використане у підприємницькій діяльності, потрібно включати до складу доходів ФОПа.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6361
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025807
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564