• Посилання скопійовано

ФОП оплатив за товар власними коштами: чи є це порушенням?

ФОП на ІІ групі ЄП оплатив постачальнику за товар власними коштами через касу банку. Чи не виникне в податкової питання щодо походження даних коштів? Чи не буде ця сума включена до складу доходу ФОПа?

У пп. 87.1 ПКУ зазначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.

Тобто, можливість сплачувати податки власними коштами прямо передбачено ПКУ.

Дивимося далі.

Згідно з ч. 1 ст. 52 ЦКУ, ФОП відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення. 

Відповідно до ч. 1 ст. 320 ЦКУ, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (ч. 1 ст. 2 ЦКУ).

У роз’ясненні Мін’юсту від 14.01.2011 р. звернули увагу на таке:

  • чинне законодавство не виділяє такого суб’єкта права власності як ФОП та не містить норм щодо права ФОП;
  • суб’єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь — якого майна, крім майна, що не може перебувати у власності фізичної особи;
  • правовий статус ФОП не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

З наведеного випливає, що все майно (включаючи кошти), яке ФОП використовує в підприємницькій діяльності, навіть придбане за рахунок коштів, сплачених з підприємницького рахунку, є його власним майном, як фізичної особи. І будь-яке власне майно (включаючи кошти) ФОП може використовувати у власній підприємницькій діяльності.

Таким чином, ФОП може оплатити постачальнику за товар власними коштами через касу банку. 

Причому в ПКУ немає норми, згідно з якою власне майно (включаючи кошти), використане у підприємницькій діяльності, потрібно включати до складу доходів ФОПа.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024591
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024574
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705