Станом на грудень 2020 року відповідно до діючої редакції пп. 296.10 ПКУ реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема, другої - четвертої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Все це стосується лише тих ФОП, у яких є розрахункові операції.
Розрахункові операції при безготівкових розрахунках виникають виключно тоді, коли ФОП укладає з банком договір еквайрингу. Ми докладно писали про це у матеріалах тут та тут.
В даному випадку, якщо ФОП не укладав договори еквайрингу з банками та не застосовує POS-термінал у пункті продажу товарів або платіжний віджет на сайті, то розрахункових операцій у нього немає. А якщо немає розрахункових операцій, то не потрібно і реєструвати РРО.
Безготівкові надходження з рахунків покупців на рахунок продавця без застосування еквайрингу не є розрахунковою операцією в розумінні Закону про РРО, тому вони не реєструються через РРО.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити