• Посилання скопійовано

Чи потрібен РРО, якщо кошти надходять з рахунку 2924, а еквайрингу немає?

Підприємство надає житлово-комунальні послуги з кодом 81.10. Всі кошти надходять виключно на рахунок. Можливості сплачувати за послуги через сайт немає, договорів еквайрингу підприємство не підписувало. Але іноді кошти надходять з рахунку 2924. Чи потрібен РРО? Що вважається місцем надання послуги?

Відповідно до ст. 1 Закону №2189, житлово-комунальні послуги – це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. Тому місцем надання житлово-комунальних послуг є житлові і нежитлові приміщення, будинки і споруди, комплекси будинків і споруд.

Про інтернет-еквайринг ми докладно писали в цьому матеріалі, а про інтернет-банкінг – тут.

Зокрема, у матеріалі про інтернет-банкінг було наведено таблицю, у якій показано рахунки, з яких можуть надходити кошти від покупців. У таблиці зазначено, що кошти від банка-еквайра надходять з рахунку 2924.

Як показує практика, деякі банки використовують рахунок 2924 не тільки для еквайрингових операцій, а ще й як транзитний рахунок для проведення платежів, здійснених їхніми клієнтами через інтернет-банкінг. Але для отримувача коштів сам лише факт надходження коштів через рахунок 2924 ще не є однозначною ознакою розрахункової операції.

Головна ознака розрахункової безготівкової операції – це наявність еквайрингового розрахунку, який можливий тільки після укладання договору еквайрингу з банком-еквайром. При цьому, як правило, кошти від банка-еквайра теж надходять з рахунку 2924.

Отже, в даному випадку підприємство не здійснює розрахункових операцій зі споживачами комунальних послуг, оскільки воно не укладало договорів еквайрингу, а всі платежі отримує як оплату споживачами виставлених їм рахунків. При цьому споживачі можуть самі обирати спосіб, яким їм зручно оплатити ці рахунки -  через касу банку або через інтернет-банкінг, клієнтами якого вони є.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6371
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025807
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564