• Посилання скопійовано

Чи потрібен РРО, якщо кошти надходять з рахунку 2924, а еквайрингу немає?

Підприємство надає житлово-комунальні послуги з кодом 81.10. Всі кошти надходять виключно на рахунок. Можливості сплачувати за послуги через сайт немає, договорів еквайрингу підприємство не підписувало. Але іноді кошти надходять з рахунку 2924. Чи потрібен РРО? Що вважається місцем надання послуги?

Відповідно до ст. 1 Закону №2189, житлово-комунальні послуги – це результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг. Тому місцем надання житлово-комунальних послуг є житлові і нежитлові приміщення, будинки і споруди, комплекси будинків і споруд.

Про інтернет-еквайринг ми докладно писали в цьому матеріалі, а про інтернет-банкінг – тут.

Зокрема, у матеріалі про інтернет-банкінг було наведено таблицю, у якій показано рахунки, з яких можуть надходити кошти від покупців. У таблиці зазначено, що кошти від банка-еквайра надходять з рахунку 2924.

Як показує практика, деякі банки використовують рахунок 2924 не тільки для еквайрингових операцій, а ще й як транзитний рахунок для проведення платежів, здійснених їхніми клієнтами через інтернет-банкінг. Але для отримувача коштів сам лише факт надходження коштів через рахунок 2924 ще не є однозначною ознакою розрахункової операції.

Головна ознака розрахункової безготівкової операції – це наявність еквайрингового розрахунку, який можливий тільки після укладання договору еквайрингу з банком-еквайром. При цьому, як правило, кошти від банка-еквайра теж надходять з рахунку 2924.

Отже, в даному випадку підприємство не здійснює розрахункових операцій зі споживачами комунальних послуг, оскільки воно не укладало договорів еквайрингу, а всі платежі отримує як оплату споживачами виставлених їм рахунків. При цьому споживачі можуть самі обирати спосіб, яким їм зручно оплатити ці рахунки -  через касу банку або через інтернет-банкінг, клієнтами якого вони є.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024240
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705