• Посилання скопійовано

Накопичувальна система бонусів та РРО

ФОП здійснює роздрібну торгівлю з РРО, планує ввести систему бонусів, наприклад: клієнт має бонуси 10 грн. Купує товар, який коштує 12 грн і використовує 10 бонусів для оплати, решта – готівкою 2 грн. Як у фіскальному чеку це відображати? Чи необхідно податківцям доводити хронологію накопичування бонусів у клієнта?

Про те, як відображати бонуси у касовому чеку, ми писали у цій новині.

А саме: Наказ №13 визначає вимогу до позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо), тобто під «тощо» можливо позначити форму оплати – «бонус».

У разі проведення розрахунків за попередньою (авансовою) оплатою з використанням раніше нарахованих бонусів за товар (послугу) такі розрахунки проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку, наприклад, «бонус».

Таким чином, якщо покупець використав бонуси, то в чеку буде зазначено дві форми оплати – готівка та бонус. У Z-звіті також буде зазначено різні форми оплати та загальні суми, оплачені за цими формами. Тож сума готівкової виручки буде відповідати даним Z-звіту.

Інформація про маркетингову політику суб’єкта господарювання, згідно якої покупцям нараховуються бонуси, не належить до такої, що обов’язково надається податковим органам.

Обсяг інформації, яку суб’єкти господарювання повинні надавати фіскальним органам, передбачений у п. 7 ст. 3 Закону про РРО. Інформації про правила формування та накопичення бонусів там немає.

Види порушень СГ у сфері застосування РРО та відповідальність за них передбачені ст. 17 Закону про РРО. Зокрема, щоб не наразитися на штрафи, потрібно:

  • надавати покупцям чеки на повну вартість товару – в даному випадку у чеку зазначається повна вартість товару – 12 грн з деталізацією форм оплати – готівка, картка, бонус тощо;
  • слідкувати за відповідністю суми готівки на місці розрахунків даним денного звіту РРО (який окремо дає інформацію про суми розрахунків готівкою). Допускається розбіжність не більше 10% розміру мінзарплати, встановленого на початок звітного року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024352
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705