• Посилання скопійовано

Накопичувальна система бонусів та РРО

ФОП здійснює роздрібну торгівлю з РРО, планує ввести систему бонусів, наприклад: клієнт має бонуси 10 грн. Купує товар, який коштує 12 грн і використовує 10 бонусів для оплати, решта – готівкою 2 грн. Як у фіскальному чеку це відображати? Чи необхідно податківцям доводити хронологію накопичування бонусів у клієнта?

Про те, як відображати бонуси у касовому чеку, ми писали у цій новині.

А саме: Наказ №13 визначає вимогу до позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо), тобто під «тощо» можливо позначити форму оплати – «бонус».

У разі проведення розрахунків за попередньою (авансовою) оплатою з використанням раніше нарахованих бонусів за товар (послугу) такі розрахунки проводяться через РРО з зазначенням у касовому чеку, наприклад, «бонус».

Таким чином, якщо покупець використав бонуси, то в чеку буде зазначено дві форми оплати – готівка та бонус. У Z-звіті також буде зазначено різні форми оплати та загальні суми, оплачені за цими формами. Тож сума готівкової виручки буде відповідати даним Z-звіту.

Інформація про маркетингову політику суб’єкта господарювання, згідно якої покупцям нараховуються бонуси, не належить до такої, що обов’язково надається податковим органам.

Обсяг інформації, яку суб’єкти господарювання повинні надавати фіскальним органам, передбачений у п. 7 ст. 3 Закону про РРО. Інформації про правила формування та накопичення бонусів там немає.

Види порушень СГ у сфері застосування РРО та відповідальність за них передбачені ст. 17 Закону про РРО. Зокрема, щоб не наразитися на штрафи, потрібно:

  • надавати покупцям чеки на повну вартість товару – в даному випадку у чеку зазначається повна вартість товару – 12 грн з деталізацією форм оплати – готівка, картка, бонус тощо;
  • слідкувати за відповідністю суми готівки на місці розрахунків даним денного звіту РРО (який окремо дає інформацію про суми розрахунків готівкою). Допускається розбіжність не більше 10% розміру мінзарплати, встановленого на початок звітного року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20246051
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202444
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 416
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485