Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
В даному випадку платіж на суму 2000 грн, який отриманий на розрахунковий рахунок через касу банку, не є розрахунковою операцією і не підлягає реєстрації через РРО.
Далі, відповідно до п. 1 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання повинні проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через РРО.
Тобто в даному випадку Закон про РРО вимагає реєструвати через РРО тільки фактичну суму розрахункової операції, а саме – готівкову оплату в сумі 10000 грн. При цьому в чеку слід буде зазначити пропорційну кількість товару, що припадає на сплачені готівкою 10000 грн.
Сума 2000 грн, що надійшла на рахунок, через РРО не реєструється. В іншому разі виникне задвоєння доходу та зобов’язань з ПДВ, які потрібно буде одночасно визначити і за Z-звітом, і за банківською впипискою по рахунку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити