• Посилання скопійовано

Складення Z-звіту в дні, коли немає розрахункових операцій

ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює інтернет-торгівлю та використовує ПРРО. Чи зобов'язаний ФОП відкривати щодня робочу зміну, потім закривати і відправляти нульовий Z-звіт в дні, коли розрахункових операцій немає?

Фіскальні звітні чеки (Z-звіти) створюють тільки у разі здійснення розрахункових операцій (див. п. 9 ст. 3 Закону про РРО). Виходить що, якщо розрахункових операцій не було, нульовий Z-звіт створювати не потрібно.

Поряд з цим, створювати такий звіт небезпечно. Наприклад, в ІПК ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 р. №615/ІПК/08-01-14-07-13 зазначено, що передача Z-звітів з нульовими показниками або несвоєчасна передача контрольно-звітної інформації (Z-звіт) до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв'язку є підставою для проведення фактичної перевірки органами ДФС. Підстава – п. 80.2.4 ПКУ.

Варто сказати, що з цього приводу в п. 1 розд. IV Порядку ведення ПРРО сказано конкретніше: суб’єкт господарювання зобов’язаний щоденно створювати фіскальні звітні чек/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій. 

Отже, якщо розрахункових операцій немає, то й фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти створювати не обов’язково.

Перед тим, як реєструвати розрахункові документи, ПРРО потрібно перевести у фіскальний режим роботи, відкривши робочу зміну шляхом формування і направлення до податкової Повідомлення за формою №3-ПРРО (п. 3 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

Для закриття зміни потрібно сформувати фіскальний звітний чек/фіскальний звіт на направити його на реєстрацію до податкової (п. 5 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

З наведеного випливає, що ФОП може не відкривати робочу зміну в ті дні, за які він не здійснює розрахункові операції. Відтак, за такі дні і не доведеться формувати нульовий Z-звіт. Причому зміну можна відкрити безпосередньо перед здійсненням розрахункової операції. Відкривати її про запас, очікуючи на можливі операції, немає сенсу.

Повідомляти податкову про подібний графік роботи не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024258
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705