• Посилання скопійовано

Складення Z-звіту в дні, коли немає розрахункових операцій

ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює інтернет-торгівлю та використовує ПРРО. Чи зобов'язаний ФОП відкривати щодня робочу зміну, потім закривати і відправляти нульовий Z-звіт в дні, коли розрахункових операцій немає?

Фіскальні звітні чеки (Z-звіти) створюють тільки у разі здійснення розрахункових операцій (див. п. 9 ст. 3 Закону про РРО). Виходить що, якщо розрахункових операцій не було, нульовий Z-звіт створювати не потрібно.

Поряд з цим, створювати такий звіт небезпечно. Наприклад, в ІПК ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 р. №615/ІПК/08-01-14-07-13 зазначено, що передача Z-звітів з нульовими показниками або несвоєчасна передача контрольно-звітної інформації (Z-звіт) до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв'язку є підставою для проведення фактичної перевірки органами ДФС. Підстава – п. 80.2.4 ПКУ.

Варто сказати, що з цього приводу в п. 1 розд. IV Порядку ведення ПРРО сказано конкретніше: суб’єкт господарювання зобов’язаний щоденно створювати фіскальні звітні чек/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій. 

Отже, якщо розрахункових операцій немає, то й фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти створювати не обов’язково.

Перед тим, як реєструвати розрахункові документи, ПРРО потрібно перевести у фіскальний режим роботи, відкривши робочу зміну шляхом формування і направлення до податкової Повідомлення за формою №3-ПРРО (п. 3 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

Для закриття зміни потрібно сформувати фіскальний звітний чек/фіскальний звіт на направити його на реєстрацію до податкової (п. 5 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

З наведеного випливає, що ФОП може не відкривати робочу зміну в ті дні, за які він не здійснює розрахункові операції. Відтак, за такі дні і не доведеться формувати нульовий Z-звіт. Причому зміну можна відкрити безпосередньо перед здійсненням розрахункової операції. Відкривати її про запас, очікуючи на можливі операції, немає сенсу.

Повідомляти податкову про подібний графік роботи не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202516
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6441
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202540
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025813
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202567