Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Складення Z-звіту в дні, коли немає розрахункових операцій

ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює інтернет-торгівлю та використовує ПРРО. Чи зобов'язаний ФОП відкривати щодня робочу зміну, потім закривати і відправляти нульовий Z-звіт в дні, коли розрахункових операцій немає?

Фіскальні звітні чеки (Z-звіти) створюють тільки у разі здійснення розрахункових операцій (див. п. 9 ст. 3 Закону про РРО). Виходить що, якщо розрахункових операцій не було, нульовий Z-звіт створювати не потрібно.

Поряд з цим, створювати такий звіт небезпечно. Наприклад, в ІПК ДФС у Запорізькій області від 14.02.2018 р. № 615/ІПК/08-01-14-07-13 зазначено, що передача Z-звітів з нульовими показниками або несвоєчасна передача контрольно-звітної інформації (Z-звіт) до органів податкової служби дротовими або бездротовими каналами зв'язку є підставою для проведення фактичної перевірки органами ДФС. Підстава – п. 80.2.4 ПКУ.

Варто сказати, що з цього приводу в п. 1 розд. IV Порядку ведення ПРРО сказано конкретніше: суб’єкт господарювання зобов’язаний щоденно створювати фіскальні звітні чек/фіскальні звіти у разі здійснення розрахункових операцій. 

Отже, якщо розрахункових операцій немає, то й фіскальні звітні чеки/фіскальні звіти створювати не обов’язково.

Перед тим, як реєструвати розрахункові документи, ПРРО потрібно перевести у фіскальний режим роботи, відкривши робочу зміну шляхом формування і направлення до податкової Повідомлення за формою №3-ПРРО (п. 3 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

Для закриття зміни потрібно сформувати фіскальний звітний чек/фіскальний звіт на направити його на реєстрацію до податкової (п. 5 розд. IV Порядку ведення ПРРО).

З наведеного випливає, що ФОП може не відкривати робочу зміну в ті дні, за які він не здійснює розрахункові операції. Відтак, за такі дні і не доведеться формувати нульовий Z-звіт. Причому зміну можна відкрити безпосередньо перед здійсненням розрахункової операції. Відкривати її про запас, очікуючи на можливі операції, немає сенсу.

Повідомляти податкову про подібний графік роботи не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , Каса , РРО , Торгівля , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі