Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Зламався РРО: як вести КОРО?

На АЗС є два РРО. Ведеться КОРО та касова книга відокремленого підрозділу. Один РРО вийшов з ладу. Які дії потрібно здійснити в цій ситуації покроково? Яким чином заповнювати КОРО, РК та касову книгу?

На жаль, під час поломки РРО на АЗС можна застосовувати тільки резервний РРО. КОРО в цьому випадку не ведеться.

Пояснюється це особливостями РРО на АЗС, які містять функціональні блоки як, зокрема, програмно-технічні засоби управління паливно-роздавальними колонками (ПРК) та фіскальний блок (див. п. 4 Технічних вимог № 13).

Причому відповідно до п. 21 цих Вимог, відпускання пального повинно блокуватися:

  • всіма ПРК – у разі від’єднання механізму друкування чеків, контрольної стрічки та звітів або відсутності електроживлення ЕККА;
  • окремим роздавальним краном ПРК – у разі відсутності зв’язку ЕККА з ПРК, при нероздрукуванні чека за останнім замовленням на відпускання пального через цю ПРК, а також у разі ненадходження до оперативної пам’яті фіскального блока інформації про обсяг відпущеного пального або її надходження із дискретністю, що перевищує 1 літр.

Отже, у разі виходу з ладу спеціалізованого РРО для АЗС проведення розрахункових операцій може здійснюватися лише із використанням належним чином зареєстрованого резервного РРО. При цьому, у разі відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється.

Детальніше це питання розглянуто тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
РРО , КОРО

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі