Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Оплата через термінал Приватбанку, Ощадбанку та інших фінустанов: чи треба РРО?

Чи потрібний РРО ТОВ на загальній системі, яке надає послуги щодо сервісного обслуговування та ремонту та продає товари юрособам та ФОПам? Від юросіб оплата лише із рахунку на рахунок. А ось ФОПи - хто як: одні через термінал "Приват24" власною карткою (не ФОП), другі - із власних пенсійних карток через термінал "Ощадбанку", треті через термінал і за себе, і за іншого ФОПа. Чи потрібно ТОВ в таких випадках використовувати РРО?

Безготівкові розрахунки

у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) в безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки (без використання банківських платіжних карток), РРО не застосовується (ІПК від 06.02.2019 р. №412/ІПК/20-40-14-10-21).

 

ПТКС

Програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС) – це пристрій, що дає змогу користувачеві здійснювати операції з ініціювання переказу коштів, а також виконувати інші операції відповідно до функціональних можливостей цього пристрою без безпосередньої участі оператора (касира). Це й є платіжний термінал.

Якщо використовується ПТКС при оплаті, то продавець товару отримує кошти в безготівковій формі на поточний рахунок у банку. А при безготівкових розрахунках РРО не застосовується. Вважаємо, що це твердження діє як для ПТКС, що належить як банку (при цьому незалежно від того, де стоїть цей ПТКС), так і фінустанові.

Детальніше аналіз цією усієї ситуації із ПТКС та РРО та позицією податківців ми наводили тут. 

З огляду на вищевказане, вважаємо, якщо покупці розраховуються через ПТКС як банків (Приват, Ощад), так і небанківських фінустанов, то продавець товару не зобов’язаний використовувати РРО.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Готівка

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі