• Посилання скопійовано

Чи потрібен РРО при реалізації «єдинником» ІІ групи складної побутової техніки?

ФОП на ІІ групі ЄП веде діяльність з продажу складної побутової техніки та приймає оплату тільки на розрахунковий рахунок за безготівковим розрахунком. Чи може він працювати з доходом вище 1000000 і до 5000000 без касового апарату? Чи можуть бути штрафи?

РРО не застосовується при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) та наданні послуг фізичними особами – підприємцями, які відносяться до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Тобто, РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

При цьому зазначена норма не поширюється на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Відповідно до п. 25-1 ст. 1 Закону №1023 технічно складними побутовими товарами є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування тощо), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.

Постановою КМУ від 16.03.2017 р. №231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.

З огляду на норми Переліку №231 винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки нормативно-правовими актами не передбачено.

Згідно з пп. 296.10 ПКУ  та п. 6 ст. 9 Закону про РРО ФОП незалежно від групи єдиного податку й обсягу виручки повинні застосовувати РРО з моменту реалізації  складних побутових товарів, що підлягають гарантії. 

Крім того, запорізькі податківці в індивідуальній консультації від 29.11.2018 р. №5010/ІПК/08-01-14-08-09 зробили висновок, що фізособам - підприємцям, платникам єдиного податку, необхідно проводити розрахункові операції із застосуванням РРО навіть при роздрібній торгівлі складною побутовою технікою, яка була у використанні.

Враховуючи вищенаведене, фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої групи, які здійснюють розрахункові операції в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, чеків, жетонів тощо) при реалізації складної побутової техніки повинні застосовувати РРО не залежно від обсягу доходу протягом календарного року.

За умовами запитання, ФОП не здійснює безготівкових розрахункових операцій – тобто не приймає до оплати платіжні картки та платежі за інтернет-еквайрингом. Натомість всі платежі ФОП отримує шляхом безготівкового переказу з рахунку покупця на рахунок продавця, який не є розрахунковою операцією і не потребує реєстрації через РРО.

Відповідно, за відсутності розрахункових операцій не потрібний й РРО.

У разі встановлення протягом календарного року, в ході проведення перевірки, факту непроведення розрахункових операцій (якщо вони мали місце) через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • вчинене вперше - 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6831
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202542
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025828
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202571