• Посилання скопійовано

Чи потрібно застосовувати РРО підприємцю при безготівкових розрахунках?

ФОП - платник ЄП ІІІ групи надає консультаційні послуги та послуги з комп’ютерного програмування. Перевищив дохід в 1 млн грн. Оплату за надані послуги отримує виключно в безготівковій формі (шляхом перерахування з рахунку платника на рахунок підприємця, в тому числі від нерезидента у валюті). Чи потрібно застосувати РРО?

Згідно з п. 1 та 2 ст. 3 Закону про РРО, застосовувати РРО і, відповідно, видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми зобов’язані суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Своєю чергою, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

При цьому, і самі податківці неодноразово звертали увагу (зокрема, їх роз’яснення ми наводили тут та тут, що у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується.

Тобто РРО має обов’язково застосовуватись лише у разі приймання від покупця готівкових коштів або платіжних карток для оплати (інтернет-еквайринг) – проведення розрахункової операції. Водночас, якщо не визначено місце розрахунків, проведених на підставі рахунку у безготівковій формі, зокрема, при виданні програмного забезпечення дистанційним способом за допомогою мережі Інтернет, РРО не використовується.

Аналогічне можна сказати і в разі  надання інформаційних послуг дистанційно засобами телекомунікаційного зв'язку – більш докладно про це – тут: «якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад, отримання споживачем комп'ютерних програм, електронних книжок, довідок, висновків, експертних оцінок, договорів, квитанцій, рахунків тощо виключно в електронній формі), то у такому випадку застосування РРО є не обов'язковим».

Якщо ФОП отримує кошти виключно в безготівковій формі (або шляхом перерахування з рахунку покупця на рахунок підприємця або шляхом внесення таких коштів на рахунок через касу або термінал самообслуговування банку), то застосовувати РРО не потрібно, незалежно від загального обсягу доходу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»