• Посилання скопійовано

Яка форма касового чеку актуальна зараз та коли до неї будуть внесено зміни?

Яка форма касового чеку актуальна зараз? Коли планується внесення змін до форми чеку у зв’язку зі змінами до порядку застосування РРО?

Наразі форму фіскального чека на товари та послуги визначено Положенням № 13.

Відповідно до вимог розділу ІІ Положення № 13, фіскальний касовий чек на товари (послуги)  – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Форма № ФКЧ-1 касового чеку наведена в додатку 1 до Положення № 13.

Касовий чек зараз повинен містити такі обов’язкові реквізити (див. також форму чека нижче):

  • найменування господарської одиниці;
  • адресу господарської одиниці;
  • для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом; перед номером друкуються великі літери "ПН";
  • для СГ, що не є платниками ПДВ, - податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери "ІД" (ідентифікаційні дані);
  • якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);
  • вартість одиниці виміру товару (послуги);
  • код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);
  • назва товару (послуги);
  • літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) (для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ);
  • позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати;
  • загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО";
  • для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери "ПДВ";
  • для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), - окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно з Кодексом. За потреби дозволяється використовувати скорочення;
  • порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції;
  • фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН";
  • напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та найменування або логотип виробника.

 

ФІСКАЛЬНИЙ КАСОВИЙ ЧЕК НА ТОВАРИ (ПОСЛУГИ)

Форма № ФКЧ-1

Рядок

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

‹Найменування господарської одиниці›

‹Адреса господарської одиниці›

ПН ‹Індивідуальний податковий номер платника ПДВ›

ІД ‹податковий номер / серія та номер паспорта*›

‹Кількість товару (послуги)› ‹Знак множення› ‹Вартість одиниці виміру›

‹Код товару#›**‹Назва товару (послуги)› ‹Вартість› ‹Літерне позначення ставки ПДВ›

‹Форма оплати›                                      ‹Сума коштів›

СУМА ‹Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком›

ПДВ ‹Літерне позначення ставки ПДВ› ‹Ставка ПДВ у відсотках› ‹Сума ПДВ›

Акцизний податок ‹Ставка акцизного податку› ‹Сума акцизного податку› ‹Номер чека› ‹Поточна дата› ‹Час проведення розрахунку›

ФН ‹Фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій›

ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК ‹найменування або логотип виробника›

________
* Для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
**Зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством.

 

Фіскальний чек без хоча б одного з обов'язкових реквізитів не є розрахунковим документом – докладніше тут.

У 2018 році до реквізитів фіскального касового чеку на товари та чеку видачі коштів додали реквізит «Код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством)».

У грудні 2019 року Мінфін пропонував внести зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну №13. Відповідний проект наказу Мінфіну був оприлюднений 16 грудня 2019 року. На даний момент цей проект ще не затверджено, відповідно, зміни до форми касового чека поки не відбулися.

У зв’язку з проведенням заходів по боротьбі з коронавірусом строки впровадження нових правил роботи з РРО подовжено (перенесено на пізніші дати). Раніше початком дії нових правил використання РРО та запровадження альтернативи апаратним РРО – програмних РРО було 19 квітня 2020 року. Але введення карантину внесло до цих планів свої корективи.

Зокрема, відтерміновуються самі строки набрання чинності Законом №129: замість шести місяців з дня його опублікування (відповідно 19.04.2020 р.) маємо 1 серпня 2020 року, а введення можливості отримання кешбеку покупцями у разі подання скарги на продавця переноситься на 1 січня 2021 року.

Збільшення лімітів для платників ЄП ІІ групи до 2 500 000 грн, як і раніше, набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Також планувалося, що з 19 квітня 2020 року зазначення для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД буде обов'язковим (див. тут), але цю зміну теж відтерміновано до 1 серпня 2020 року – Закон № 128-IX набере чинності з 1 серпня 2020 р.

Більш докладно про нові строки запровадження змін в роботі РРО – читайте у нашому матеріалі тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20244571
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 411
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202498
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202485