Відповідно до п. 45 Положення №148, касир/працівник іншого підприємства, залучений на підставі укладеного договору на надання послуги з надання персоналу, несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей відповідно до законодавства України.
Касиру/працівнику іншого підприємства, залученому на підставі укладеного договору на надання послуги з надання персоналу, забороняється передовіряти виконання дорученої йому роботи іншим особам.
При цьому в абз. 5 п. 45 Положення №148, зазначено, шо підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов'язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.
Разом з тим, нормами ч. 1 ст. 134 КЗпП передбачено, що матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної підприємству, несуть його працівники у випадках, коли між працівником і підприємством відповідно до ст. 135-1 КЗпП укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей.
Крім матеріальної відповідальності, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності відповідно до законодавства (ст. 57 КЗпП).
Сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом (лист Мінсоцполітики від 19.01.2018 р. №1661/0/101-18 та від 03.09.2009 р. №246/13/116-09).
Тобто, в один і той же час (наприклад, з 9-00 до 18-00) працівник не може виконувати роботу як за основним місцем роботи, так і на роботі за сумісництвом.
Послуга з надання персоналу в пп. 14.1.183 ПКУ визначена як господарська або цивільно-правова угода, відповідно до якої особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізичних осіб для виконання визначених цією угодою функцій. Угода про надання персоналу може передбачати укладання зазначеними фізичними особами трудової угоди або трудового контракту із особою, у розпорядження якої вони направлені. Інші умови надання персоналу (у т. ч. винагорода особи, що надає послугу) визначаються угодою сторін.
Докладніше про аутстафінг та аутсорсинг як нові форми використання персоналу читайте тут.
Отже, незважаючи на те, чи є касир штатним працівником підприємства, чи касир залучений до виконання посадових обов'язків на підставі договору з на надання персоналу, він не може в один і той же робочий час виконувати роботу на декількох підприємствах одночасно.
***
Також читайте:
- Чи може ФОП на єдиному податку найняти касира за сумісництвом?
- Виручку до банку може здавати лише касир підприємства
- Як організувати збирання готівки з мережі кіосків, які належать одній юрособі?
- Аутстафінг та аутсорсинг: чи потрібні дозвільні документи?
- Аутстафінг — передання персоналу в «оренду» від роботодавця іншому СГД
- Використовуєте аутстафінг: які ризики?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити