• Посилання скопійовано

Чи потрібно реєструвати КОРО при використанні РРО та як зберігати електронні Z-звіти?

Підприємство надає стоматологічні послуги. В одному приміщенні три структурніх підрозділи з надання послуг (відділення) , які обслуговує каса з РРО та адміністративні підрозділи (господарчі потреби оплачуються з допомогою корпоративної картки). Чи потрібно в касі вести журнал РРО, визначати місце зберігання електронних звітів?

Щодо реєстрації КОРО

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій №547 у чинній редакції передбачає дві альтернативи щодо реєстрації Книги обліку розрахункових операцій (див. пп. 1 глави 1 розділу ІІ Порядку).

А саме:

  • За замовчуванням, всі СГ, які використовують РРО, зобов’язані зареєструвати Книги обліку розрахункових операцій;
  • Але з цього правила є виключення: якщо СГ прийняв рішення про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії він не буде здійснювати розрахункових операцій до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, йому не потрібно реєструвати КОРО. Тобто, якщо СГ проводить розрахункові операції виключно через основний або резервний РРО (тобто жодна операція не проводиться без реєстрації через РРО), КОРО не потрібна. Таке рішення слід затвердити розпорядчим документом підприємства – найчастіше це наказ або розпорядження керівника. У цьому наказі/розпорядженні слід зазначити, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії. Такі СГ у разі необхідності та за власним бажанням можуть:

Якщо ж СГ планує проводити розрахункові операції навіть тоді, коли РРО вийшов з ладу або коли немає електроенергії, і при цьому резервного РРО немає, то таке рішення не приймається і тоді для підприємства обов’язкова реєстрація КОРО.

Більш докладно про те, як зареєструвати книгу реєстрації розрахункових операцій для цього РРО – тут.

Журнал використання РРО ведеться лише для РРО з купівлі-продажу іноземної валюти, в даному випадку ведення журналу використання РРО не передбачено.

 

Щодо місця зберігання електронних Z-звітів

Абзацом 7 п. 6 гл. 4 розд. II Порядку №547 передбачено, що суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ.

Крім цього, підприємство, відповідно до вимог Положення №148, зобов’язане визначити та затвердити внутрішнім документом місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) у електронній формі, формат їх зберігання, який має забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику, а також відповідальну за зберігання цих чеків особу (абз. 2 п. 12 розд. ІІ Положення №148).

Проте ані НБУ як автор цих новацій, ані податківці як контролюючий орган не дають рекомендацій, як саме слід зберігати електронні Z-звіти. Крім цього, передача до ДПС щоденних фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО, не вважається їх зберіганням. Тому це питання слід вирішити самостійно або звернутися до НБУ, або ДПСУ за наданням індивідуальних роз’яснень. Більш докладно ми писали про це тут.

Можна також порекомендувати самостійно налагодити вивантаження Z-звітів з пам’яті РРО для зберігання їх на іншому електронному носії –у вигляді «як є» або в іншому, більш зручному форматі для сприйняття інформації людиною (на екрані чи на папері). Для цього можна порадитися з сервісним центром, що обсуговує ваш РРО або зі спеціалістами, компетентними в ІТ-сфері.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202514
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6191
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025803
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202564