Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Продаж зерновідходів власного виробництва: чи потрібен РРО?

Чи може підприємство реалізовувати зерновідходи від сільгосппродукції власного виробництва через касу без застосування РРО?

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону про РРО, РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємствами усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.

Своєю чергою, згідно з визначенням, наведеним у Постанові №1061, продукцією власного виробництва визнається продукція, яка була повністю вироблена або піддана достатній переробці чи обробці підприємством з використанням власного або орендованого майна.

Крім того, Мін'юст у листі від 15.05.2015 р. №490-0-2-15/8.1 роз’яснював, що продукцією визнається будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений у ході виробничого процесу.

До підприємств торгівлі або громадського харчування відносяться ті підприємства, статутом яких визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови КМУ № 833.

Таким чином, зерновідходи, що отримані від переробки сільськогосподарської продукції власного виробництва, також є продукцією власного виробництва. І якщо підприємство не належить до підприємств торгівлі або громадського харчування, воно може здійснювати реалізацію таких відходів без застосування РРО з оформленням відповідних прибуткових касових ордерів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Торгівля , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі