• Посилання скопійовано

Як підраховується кількість порушень з метою застосування ст. 17 Закону про РРО?

Яким чином податківці визначають кількість порушень Закону про РРО під час проведення перевірки?

Згідно з ст. 17 Закону про РРО, за порушення вимог Закону про РРО до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки фактів, перерахованих у п. 1 ст. 17 Закону про РРО.

Таким чином, штраф застосовується у такому розмірі:

  • якщо порушення протягом календарного року вчинено вперше — 1 грн;
  • за кожне наступне вчинене таке ж саме порушення в цьому ж календарному році  — 100% вартості проданих товарів (послуг) з порушенням.

Таку ж думку податківці мали ще у 2014 році: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки фактів порушень застосовуються штрафи:

  • За вчинене вперше — 1 грн;
  • За вчинене вдруге — 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (послуг);
  • за кожне наступне вчинене порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (послуг).

Зараз п’ятикратного штрафу вже немає, але підхід до підрахунку кількості порушень залишається таким ж. Зараз у підкатегорії «ЗІР», 109.20 міститься запитання: «Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?». Податківці дають на нього таку відповідь: у разі виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання підтверджених належним чином фактів неодноразових порушень вимог щодо застосування РРО до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції: за порушення, вчинене вперше - 1 грн, за кожне наступне вчинене порушення - 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

При цьому перевірка може зафіксувати лише порушення, здійснені протягом того календарного року, в якому проводиться перевірка (див. тут) - у разі встановлення протягом календарного року, в ході проведення перевірки, факту непроведення розрахункових операцій, через РРО з фіскальним режимом роботи, до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • вчинене вперше - 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення – 100% вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Тобто, за умовами запитання, за порушення, вчинені у 2018 році, санкції вже не повинні застосовуватися за їх давністю. Санкції застосовуватимуться, якщо перевірка буде проводитись у 2019 році, і в ході такої перевірки будуть виявлені порушення, вчинені у тому ж 2019 календарному  році, при цьому кількість порушень буде підраховуватися з початку 2019 року. Порушення, що були вчинені у 2018 році, контролерам потрібно було встановлювати у ході перевірки протягом 2018 календарного року.

Також звертаємо увагу на те, як визначається кількість порушень при продажу товару без застосування РРО (невидача чеку): це не є триваючим порушенням і невидача касового чеку під час кожного продажу товару визнається окремим порушенням, тобто наступне незастосування РРО чи невидача чеку при продажу товару буде вважатись повторним порушенням. Іншими словами, штраф 1 грн застосовуватиметься лише за перший невиданий чек. Всі інші невидані чеки штрафуються вже у розмірі 100% вартості проданих товарів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024289
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024682
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247622
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705