• Посилання скопійовано

Помилково не зареєстрували розрахункову операцію через РРО: які наслідки?

У юрособи (ресторан, ПДВ та акциз) є РРО для продажу підакцизних товарів. В цьому ж ресторані через ФОП (без ПДВ) продаються інші товари (їжа). Помилково проведено кошти за їжу через POS-термінал, який оформлений на юрособу і вони не проведені через РРО. Які наслідки?

По-перше, при отриманні коштів через POS-термінал, який оформлено на юрособу, потрібно було зареєструвати ці розрахункові операції також і через РРО. Виправити цю ситуацію вже неможливо.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи - за рішенням податкових органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • за порушення, вчинене вперше - 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення - 100%  вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

У "ЗІР" (підкатегорії 109.20) у відповіді на питання: «Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?» податківці говорять: оскільки продаж товару без застосування РРО не є триваючим порушенням і невидача касового чеку під час кожного продажу товару визнається окремим порушенням, то наступне незастосування РРО при продажу товарів (наданні послуг) є окремим порушенням, тобто наступне незастосування РРО чи невидача чеку при продажу товару буде вважатись повторним порушенням. Тобто штраф в розмірі 1 грн буде застосовуватись лише за першу суму (перший чек), яка не проведена через РРО. За всі інші випадки розрахунків без проведення через РРО – штраф в розмірі 100%.

Ці штрафні санкції можуть бути застосовані лише за умови, якщо протягом календарного року (в даному випадку – до кінця 2019 року) буде проведено перевірку (фактичну, позапланову, планову) юридичної особи, і під час цієї перевірки буде виявлено факт непроведення розрахункових операцій через РРО.

По-друге, якщо ТОВ не має на балансі таких товарів, як готові страви (їжа), то воно де-факто отримало оплату за товар, який не може продати через його відсутність. В такому разі отримані кошти будуть вважатися іншим операційним доходом ТОВ: Дт 311  Кт 718. Далі, якщо в рахунок отриманої оплати ТОВ не буде відвантажувати товар, то такі кошти не оподатковуються ПДВ і податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.

По-третє, ТОВ може придбати відповідні готові страви у ФОП і тоді отримані оплати будуть проведені як звичайна роздрібна виручка:

  • Дт 311 Кт 702 – отримання коштів;
  • Дт 702 Кт 641 – нарахування податкових зобов’язань з ПДВ;
  • Дт 281 Кт 631 – придбання товарів у ФОП;
  • Дт 631 Кт 311 – оплата ФОП за товари.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024512
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024683
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024572
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705