• Посилання скопійовано

Помилково не зареєстрували розрахункову операцію через РРО: які наслідки?

У юрособи (ресторан, ПДВ та акциз) є РРО для продажу підакцизних товарів. В цьому ж ресторані через ФОП (без ПДВ) продаються інші товари (їжа). Помилково проведено кошти за їжу через POS-термінал, який оформлений на юрособу і вони не проведені через РРО. Які наслідки?

По-перше, при отриманні коштів через POS-термінал, який оформлено на юрособу, потрібно було зареєструвати ці розрахункові операції також і через РРО. Виправити цю ситуацію вже неможливо.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи - за рішенням податкових органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

  • за порушення, вчинене вперше - 1 гривня;
  • за кожне наступне вчинене порушення - 100%  вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

У "ЗІР" (підкатегорії 109.20) у відповіді на питання: «Яким чином буде визначатися кількість порушень у сфері застосування РРО або регулювання обігу готівки, а саме: за кількістю фактично проведених перевірок або за кількістю фактично встановлених порушень під час однієї перевірки?» податківці говорять: оскільки продаж товару без застосування РРО не є триваючим порушенням і невидача касового чеку під час кожного продажу товару визнається окремим порушенням, то наступне незастосування РРО при продажу товарів (наданні послуг) є окремим порушенням, тобто наступне незастосування РРО чи невидача чеку при продажу товару буде вважатись повторним порушенням. Тобто штраф в розмірі 1 грн буде застосовуватись лише за першу суму (перший чек), яка не проведена через РРО. За всі інші випадки розрахунків без проведення через РРО – штраф в розмірі 100%.

Ці штрафні санкції можуть бути застосовані лише за умови, якщо протягом календарного року (в даному випадку – до кінця 2019 року) буде проведено перевірку (фактичну, позапланову, планову) юридичної особи, і під час цієї перевірки буде виявлено факт непроведення розрахункових операцій через РРО.

По-друге, якщо ТОВ не має на балансі таких товарів, як готові страви (їжа), то воно де-факто отримало оплату за товар, який не може продати через його відсутність. В такому разі отримані кошти будуть вважатися іншим операційним доходом ТОВ: Дт 311  Кт 718. Далі, якщо в рахунок отриманої оплати ТОВ не буде відвантажувати товар, то такі кошти не оподатковуються ПДВ і податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються.

По-третє, ТОВ може придбати відповідні готові страви у ФОП і тоді отримані оплати будуть проведені як звичайна роздрібна виручка:

  • Дт 311 Кт 702 – отримання коштів;
  • Дт 702 Кт 641 – нарахування податкових зобов’язань з ПДВ;
  • Дт 281 Кт 631 – придбання товарів у ФОП;
  • Дт 631 Кт 311 – оплата ФОП за товари.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»