Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Продаж програмної продукції: чи потрібно застосовувати РРО?

Підприємство планує здійснювати продаж програмної продукції, придбаної у дистриб’ютора фізособам через власний сайт. Розрахунки здійснюється через інтернет-еквайрінг – оплата платіжною карткою через систему Platon. Чи потрібно застосовувати РРО?

Податківці у ІПК від 29.05.2019 р. №2449/6/99-99-14-05-01-15/ІПК роз'яснювали, що при оплаті покупцем замовлених на сайті підприємства послуг платіжною картою Visa, MasterCard та ін. (підприємство користується інтернет-еквайрингом, оплата здійснюється через сайт підприємства) - застосування РРО є обов'язковим. При цьому, не має значення, через яку платіжну систему буде здійснюватись такий перерахунок.

Однак, при цьому варто звернути увагу, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тож, якщо неможливо визначити місце постачання програмної продукції (наприклад, таке ПЗ надається через Інтернет, а не користувач приходить і забирає його з магазину на носії), то вважаємо, що розрахункової  операції в даному випадку не відбувається, оскільки приймання платіжних карток відбувається не за місцем реалізації ПЗ.

Так, у ІПК від 10.04.2018 р. № 1532/0/99-99-14-05-01-14/ІПК податківці вказали, що РРО не застосовуються у разі надання послуг через мережу Інтернет за умови оплати за такі послуги за допомогою платіжних систем та відсутності місця здійснення розрахунків (наприклад, отримання послуг або інформації, виконання або доставка яких здійснюється через мережу Інтернет). 

***

Читайте також: 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , РРО , Послуги , Готівка

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі