• Посилання скопійовано

Реквізити ВКО: чи обов’язково заповнювати при наданні ПФД іншій юрособі?

Чи потрібно у ВКО заповнювати реквізити «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача при наданні поворотної фінансової допомоги юрособі, якщо є корінець квитанції ПКО про отримання цієї суми юрособою?

Порядок оформлення касових операцій, викладений у розд. III Положення №148, поширюється на кожну юрособу.

Відповідно до абз. 3 п. 27 Положення №148 видача готівки фізособам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

У ситуації, яка розглядається, поворотна фіндопомога іншій юрособі готівкою надається через представника останньої, який цю готівку фактично отримує.

Тому касир юрособи, який видає готівку з каси цієї юрособи правомірно (на виконання вимог абз. 1 п. 27 Положення №148) вимагає пред'явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу.

Фізособа розписується у ВКО про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами).

Докладніше про алгоритм заповнення видаткового касового ордера (в деталях та зі зразками від редакції) ми писали  тут>>

Юрособам при розрахунках говіткою також слід дотримуватися обмеження, встановленого пп. 1 п. 6 Положення №148, відповідно до якого суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки між собою готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 10 тис. грн включно.

Платежі понад установлену граничну суму проводяться через банки або небанківські фінустанови шляхом:

  • переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;
  • внесення коштів до банку чи небанківської фінустанови для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024554
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705