Головна Усі консультації Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Реквізити ВКО: чи обов’язково заповнювати при наданні ПФД іншій юрособі?

Чи потрібно у ВКО заповнювати реквізити «Одержав», «Дата», «Сума», «Підпис одержувача», дані документа, що засвідчує особу отримувача при наданні поворотної фінансової допомоги юрособі, якщо є корінець квитанції ПКО про отримання цієї суми юрособою?

Порядок оформлення касових операцій, викладений у розд. III Положення №148, поширюється на кожну юрособу.

Відповідно до абз. 3 п. 27 Положення №148 видача готівки фізособам, яких немає в штатному розписі підприємства, проводиться за видатковими касовими ордерами, що виписуються окремо на кожну особу, або за окремою видатковою відомістю.

У ситуації, яка розглядається, поворотна фіндопомога іншій юрособі готівкою надається через представника останньої, який цю готівку фактично отримує.

Тому касир юрособи, який видає готівку з каси цієї юрособи правомірно (на виконання вимог абз. 1 п. 27 Положення №148) вимагає пред'явити паспорт або інший документ, який посвідчує особу.

Фізособа розписується у ВКО про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами).

Докладніше про алгоритм заповнення видаткового касового ордера (в деталях та зі зразками від редакції) ми писали  тут>>

Юрособам при розрахунках говіткою також слід дотримуватися обмеження, встановленого пп. 1 п. 6 Положення №148, відповідно до якого суб'єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки між собою готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі до 10 тис. грн включно.

Платежі понад установлену граничну суму проводяться через банки або небанківські фінустанови шляхом:

  • переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;
  • внесення коштів до банку чи небанківської фінустанови для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Каса , Фінансова допомога

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі