• Посилання скопійовано

Чи обов’язково ФОП повинен надавати товарний чек?

ФОП (ІІ група ЄП) здійснює продаж продуктів харчування власного виробництва та придбаних для продажу. Дохід до 1 млн грн. РРО та РК не застосовується, дохід враховується у Книзі обліку доходів. Які документи потрібно виписати при продажу та підтвердити розмір доходу? Яка встановлена відповідальність за недотримання вимог?

Чи потрібно виписувати товарний чек?

Відповідно до п. 296.10 ПКУ РРО не застосовуються платниками ЄП ІІ групи (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн гривень.

Водночас, п. 11 Положення №148 встановлено вимогу, що готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах фізосіб-підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням Книги обліку доходів і витрат (або Книги обліку доходів), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у Книзі обліку доходів і витрат (або Книзі обліку доходів) на підставі товарних чеків (квитанцій). Тобто складання товарного чеку передбачено саме Положенням №148 для цілей оприбуткування готівки  (при цьому варто не плутати товарний чек та розрахункову квитанцію, яка передбачена Законом про РРО, та в даному випадку не застосовується).

При цьому, згідно з визначенням розрахункового документа, наведеного у Законі про РРО, товарний чек може бути заповнено в ручну, а його друк і реєстрація через РРО обов’язкова лише у тому випадку, якщо підприємець зобов’язаний застосовувати РРО та РК.

У даному ж випадку РРО та РК не застосовуються, тому підприємець може видавати товарні чеки довільної форми.

Такі товарні чеки (2 екземпляр) і є підставою для заповнення Книги обліку доходів і підтверджують суму оприбуткованих готівкових коштів.

 

Відповідальність

Зважаючи на те, що Книга обліку доходів заповнюється саме на підставі таких первинних документів як товарний чек, то за незабезпечення зберігання первинних документів до платників ЄП можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1  ПКУ, зокрема:

  • штраф в розмірі 510 гривень;
  • штраф в розмірі 1020 гривень за аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке ж порушення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024671
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024688
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024577
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705