• Посилання скопійовано

Надходження готівки в касу неприбуткової організації обов’язково оформлюється ПКО!

Неприбуткова організація (садівниче товариство) приймає в касу членські внески та внески на оплату комунальних платежів. Чи обов’язково застосовувати ПКО при прийманні готівки? Чи можна замість ПКО зазначати надходження коштів у відповідних розрахункових книжках із відповідним штампом про сплату та факт отримання коштів?

Відповідно до п. 1 Положення №148, Положення №148 визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема юрособами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.

При цьому, неприбутковість – це податковий статус юрособи.

Саме за пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації – це підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ

Отже, ПКУ не встановлює жодних особливих правил щодо поводження неприбуткових організацій із готівкою. На них поширюються загальні правила ведення касових операція, які встановлені Положенням №148.

Згідно з п. 25 Положення №148 приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером, підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником організації. До прибуткових касових ордерів можуть додаватися документи, які є підставою для їх складання.

Про приймання організацією готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера), підписана головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цієї організації.

Відповідно надходження членських внесків (або інші готівкові надходження) до каси садівничого товариства обов’язково оформляється (оприбутковується) на підставі прибуткового касового ордеру, оформленого на особу, яка робить внесок. На підтвердження зробленого внеску така особа отримає розрахунковий документ – відривну квитанцію від ПКО.

Отримані кошти обов’язково мають бути оприбутковані (тобто на підставі ПКО має бути зроблено запис у касовій книзі).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи можна компенсувати витрати за копією фіскального чека?
    ТОВ – неплатник ПДВ компенсує працівнику витрати, понесені у відряджені. Працівник надав копію фіскального чека. Чи може підприємство використати таку копію або витяг з електронного кабінету платника податків для компенсації витрат?
    21.11.2024561
  • Чи можна відмовитися від застосування касового методу?
    ТОВ працює з покупцями, що здійснюють оплату з казначейського рахунку. Інколи один і той же покупець проводить оплату з різних рахунків. Через це виникає багато помилок. Чи може підприємство орієнтуватися лише на першу подію? Які наслідки незастосування касового методу при оплаті з казначейського рахунку?
    15.10.2024686
  • Що робити, якщо «заглючив» РРО?
    Стався збій в роботі РРО, внаслідок чого виторг ФОПа за 30.09.2024 р. був включений у Z-звіт за 01.10.2024 р. Як правильно задокументувати цю операцію? Як заповнити книгу доходів?
    14.10.20247632
  • Як виправляти помилки в чеках РРО?
    Покупцю видали чек, у якому помилково зазначили форму оплати, наприклад, замість готівкової форми зазначили оплату карткою або навпаки. Чи можна провести повернення чека для зміни форми оплати без повернення товару? Чи можна зробити повернення чека, якщо вже пройшов місяць від дати видачі помилкового?
    27.09.2024573
  • Порушено порядок внесення виручки на рахунок підприємства: як виправити?
    Касир отримав кошти з каси для подальшої здачі на поточний рахунок підприємства. Проте він вніс кошти на особисту платіжку картку та перерахував на рахунок підприємства з призначенням платежу - «Власні кошти». Як виправити помилку?
    19.09.2024705