• Посилання скопійовано

Надходження готівки в касу неприбуткової організації обов’язково оформлюється ПКО!

Неприбуткова організація (садівниче товариство) приймає в касу членські внески та внески на оплату комунальних платежів. Чи обов’язково застосовувати ПКО при прийманні готівки? Чи можна замість ПКО зазначати надходження коштів у відповідних розрахункових книжках із відповідним штампом про сплату та факт отримання коштів?

Відповідно до п. 1 Положення №148, Положення №148 визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема юрособами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності.

При цьому, неприбутковість – це податковий статус юрособи.

Саме за пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації – це підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток відповідно до п. 133.4 ПКУ

Отже, ПКУ не встановлює жодних особливих правил щодо поводження неприбуткових організацій із готівкою. На них поширюються загальні правила ведення касових операція, які встановлені Положенням №148.

Згідно з п. 25 Положення №148 приймання готівки в касу проводиться за прибутковим касовим ордером, підписаним головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником організації. До прибуткових касових ордерів можуть додаватися документи, які є підставою для їх складання.

Про приймання організацією готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера), підписана головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником, підпис яких може бути засвідчений відбитком печатки цієї організації.

Відповідно надходження членських внесків (або інші готівкові надходження) до каси садівничого товариства обов’язково оформляється (оприбутковується) на підставі прибуткового касового ордеру, оформленого на особу, яка робить внесок. На підтвердження зробленого внеску така особа отримає розрахунковий документ – відривну квитанцію від ПКО.

Отримані кошти обов’язково мають бути оприбутковані (тобто на підставі ПКО має бути зроблено запис у касовій книзі).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6101
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202537
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025794
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563