• Посилання скопійовано

Скільки часу та як зберігати КОРО у структурному підрозділі?

Структурний підрозділ підприємства знаходиться в іншому місті, веде розрахунки із застосуванням РРО. Де має зберігатися КОРО, яка закінчилася, та скільки часу потрібно зберігати такі книги? Як запобігти вигорянню Z-звітів, які підклеєні в КОРО?

Відповідно до п. 6 ст. 3 Закону про РРО суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов’язані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення. 

На титульній сторінці КОРО зазначають дату її закінчення. У разі відсутності у суб’єкта господарювання бухгалтерії до останньої сторінки, в КОРО підклеюють акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведених через РРО сум розрахунку. Відлік 3 років зберігання КОРО ведеться з дати закінчення використання, яка зазначена на титульній сторінці КОРО.

Згідно з п. 2 гл. 4 розд. ІІ Порядку ведення КОРО №547 остання належним чином закінчена КОРО має зберігатися в господарській одиниці, тобто у структурному підрозділі. Ця вимога не поширюється на транспортні засоби, об’єкти виїзної торгівлі і пересувної торговельної мережі. Відповідно, якщо у підприємства є декілька закінчених КОРО, за якими ще не сплинув строк зберігання три роки, остання з них зберігається у структурному підрозділі, а решта – на розсуд підприємства, наприклад, залишається на зберігання у структурному підрозділі, або передається в бухгалтерію підприємства з подальшим архівуванням тощо.

Щоб зберегти Z-звіти від зникнення інформації з них, варто зберігати КОРО без доступу світла (для цього можна використовувати спеціальні архівні папки або контейнери) та з мінімальними механічними навантаженнями на сторінки книги (якомога менше виконувати механічних дій зі сторінками КОРО з підклеєними Z-звітами). 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6131
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025795
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563