Порядок оформлення касових операцій визначено у р. III Положення №148.
Готівка приймається в касу підприємства за ПКО (додаток 2), який підписано головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником цього підприємства. До ПКО можуть додаватися документи, що є підставою для їх складання.
У п. 32 Положення №148 встановлено, що ПКО та квитанції до них заповнюються бухгалтером (відповідальною особою, на яку покладено обов'язок з їх оформлення) у будь-який спосіб, який забезпечив би належне збереження цих записів протягом установленого для зберігання документів терміну.
У ПКО зазначається підстава для їх складання та перелічуються додані до них документи. Видача касових ордерів і видаткових відомостей на руки особам, які вносять або одержують готівку, забороняється. Готівка за ПКО приймається тільки в день їх складання. Виправлення в ПКО забороняються!
Норми п. 34 Положення №148 зобов'язують касира під час одержання ПКО перевірити:
— наявність та справжність підписів на документах;
— правильність оформлення документів, наявність усіх реквізитів;
— наявність перелічених у документах додатків.
У разі невиконання хоча б однієї з зазначених вище вимог касир повинен повернути документи для їх належного оформлення.
Про те, як заповнювати прибутковий касовий ордер: детальний алгоритм від редакції див. тут, а рекомендації Нацбанку тут>>
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити